Güzellik

Dikkat bu hataları yaparsanız saçlarınız dökülebilir!

Saçlarınız ıslakken asla taramayın

Screenshot 2 2

Çoğumuz ıslakken daha kolay olduğu için saçlarını banyodan hemen sonra tarıyor. Ancak yanlış! Saçlar ıslak ve nemliyken daha hassastır. Bu neden banyodan hemen tararsanız saçlarınızın kırılmasına yol açmış olursunuz.

Havlu kullanımına dikkat!

Screenshot 3 2

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı hızlıca havluya sarıp elinizle ovuşturuyorsanız bu alışkanlığında yanlış olduğunu söyleyelim. Saçlarınızı havluya sürterek kurulamak saçınızın kırılıp dökülme riskini arttırır. Size tavsiyem saçlarınızı korumak için pamuklu ya da fiber havlular tercih etmelisiniz.

Yüksek ısıya maruz bırakmayın

Screenshot 4 2

Saçlarımızı şekillendirmek için çoğumuz maşa gibi yüksek ısılı saç şekillendiricileri kullanıyoruz ancak bu noktada çok dikkat etmeliyiz çünkü saç dökülmelerini en çok arttıran şey bu cihazlar. Saçlarınızı kurutmadan ve şekillendirmeden önce ısıya karşı koruyucu sprey kullanmanız öneriliyor.

Sıkı at kuyruğu yapmayın

Screenshot 5 2

Yazın çoğumuzun tercihi toplu saçlar. Ancak tepeden yapılan at kuyrukları saça ne yazık ki zarar vermekte. Saç dökülmelerinin ve kırılmalarının önüne geçmek için saçınızı gevşek toplamalısınız.

Saç spreyini ölçülü kullanın

Screenshot 6 2

Saç şeklinizi korumak için saç spreyi kullanıyorsanız, gün aşırı kullanmamaya dikkat etmelisiniz çünkü saç spreyi saç diplerindeki tabakayı tıkar ve saçın oksijenle daha az beslenmesine neden olur. Bu da saçlarınızı kurutur ve dökülmesine yol açar. Saç spreyi kullanmayı mutlaka azaltmalısınız. Hatta hiç kullanmasanız daha iyi olur.


#Dikkat #hataları #yaparsanız #saçlarınız #dökülebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu