Mobil

Galaxy S23 baz versiyonu ile ilgili depolama iddiası

Galaxy S23‘ü ne kadar depolama alanıyla satın almaya karar verdiğiniz, Samsung’un eski telefonlarından bazılarına göre daha önemli olabilir. Samsung ile ilgili olarak sık sık bilgi sızdırdığını bildiğimiz, Twitter’daki Ice Universe hesabı, baz model S23’ün 128 GB versiyonunun, daha yeni UFS 4.0 standardı yerine UFS 3.1 çipini kullanacağını öne sürüyor.

Eğer müşteriler, şirketin en son depolama teknolojisini istiyorlarsa, 256 GB’lık sürüm için fazladan ödeme yapmaları gerekecek. Ice Universe, bunun sebebinin Samsung’un 128 GB kapasiteli UFS 4.0 yongasını üretmemesi olduğunu öne sürüyor.

Samsung, geçen yıl standardı duyurduğundan beri UFS 4.0 hakkında büyük iddialarda bulundu. Şirket, yeni yongaların eski UFS 3.1 tabanlı belleklerden iki kat daha hızlı olduğunu söylüyor. UFS 4.0, sırasıyla 4.200 MB/s ve 2.800 MB/sn’ye varan sıralı okuma ve yazma hızları sunar. Aynı zamanda yeni çip yüzde 46 oranında daha fazla güç tasarrufu sağlıyor. Bu, teknolojiden yararlanan telefonlarda daha uzun pil ömrüne yol açabilecek bir yükseltme olarak nitelendirilebilir.

Bu arada Ice Universe tarafından sızdırılan bilgilerin kesin olmadığının altını çizelim. Bir dizi sızıntı, tüm S23 modellerinin 256 GB depolama alanıyla başlayacağını öne sürüyor. Bununla birlikte bazı haberler de, Samsung’un Galaxy S23 için ön sipariş veren kişilere bir depolama alanı yükseltmesi imkanı sunacağını işaret ediyor.

Her iki durumda da, UFS 4.0 anlamlı bir yükseltme olacaktır. Yine de, sunulması durumunda 128 GB model seçerek biraz tasarruf etmeye karar verirseniz, fazla endişelenmenize gerek yok. Çünkü Samsung’un baz Galaxy S23’ü eMMC veya UFS 2.1 depolama ile donatmayı planladığına dair bir bilgi yok. Muhtemelen UFS 3.1 gibi, daha üstün bir teknolojiyle gelecektir.#Galaxy #S23 #baz #versiyonu #ile #ilgili #depolama #iddiası

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu