Kamu İş İlanları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 70 Kamu Personeli Alacak! (İç Denetçi)

Hazine ve Maliye Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 70 iç denetçi kadrosunda kamu personeli alımı için ilan verdi. Son başvuru tarihi 15 Kasım 2022

Resmi gazete de yayınlanan kamu personeli alımı ilanlarına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı, 35 genel katılımcı ve 35 bilgi teknolojileri kontenjanında toplam 70 kamu personeli (iç denetçi) alımı yapacak. Başvurular 7 Kasım 2022 tarihinde başlayacak. Başvurular ÖSYM tarafından kabul edilecek.

Yüksek Maaşla 70 Kamu Personeli Alımı Duyurusu
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre; İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Kontrol ve Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Bakanlık 70 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nedir?
Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar; 45 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Mühendis kadro unvanında en az 8 yıl deneyim sahibi olmaları gerekmektedir. Adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum olmamaları gerekmektedir. Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı ve yüz kızartıcı suçlarda ceza almamış olmaları gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli-Süreci
Başvuru yapmak isteyen adaylar ön başvurularını 7-15 Kasım 2022 tarihleri arasında Kurulun 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No:112 Kat:4 Emek/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapacaklardır. Adaylar başvurularını sadece belirtilen adresten yapacak olup; posta e-posta vb. Yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Posta yoluyla başvuru yapacak olan adaylar posta da yaşanacak gecikmelerden kendisi sorumludur. Yayınlanan ilana göre adaylar başvuru belgelerine kurumun resmi internet sitesinde yayınlanan duyurulardan ulaşabilecekler. Yayınlanan ilana göre adaylar Ankara’da sınava tabii tutulacaklardır. Sınav ücreti 400 TL’dir.


#Hazine #Maliye #Bakanlığı #Kamu #Personeli #Alacak #İç #Denetçi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu