Mobil

Huawei Nova 10, 10 Pro ve MatePad Pro satışta

Huawei Türkiye, bugün İstanbul’da düzenlediği bir etkinlikte 2022 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunacağı ürünlerin tanıtımını gerçekleştirdi. Özellikle son haftalarda küresel tanıtımı yapılan Huawei Nova 10, Nova 10 Pro, Mate 50 Pro gibi akıllı telefonlar, 2022 model Huawei MatePad Pro 12.6 ve tansiyon ölçümü yapabilen Huawei Watch D, önümüzdeki günlerde şirketin ülkemizde satışa sunacağı ürünler arasında yer alıyor.

Huawei Nova 10 ve Nova 10 Pro, şirketin belirttiğine göre, en son fotoğrafçılık trendlerine odaklanılarak geliştirildi. Her iki cihaz da 4K video çekimi yapabilen etkileyici 60MP Ultra Geniş Açılı ön kameraya sahip. Huawei Nova 10 Pro ayrıca kristal netliğinde yakın çekimler için ek bir 8MP portre kamerasına sahip.

huawei nova 10
Huawei Nova 10

Öte yandan iki telefon da gelişmiş görüntü işleme, yüksek ekran yenileme hızları ve hızlı şarj özelliğine sahip 50 MP arkaya bakan bir kamera da dahil olmak üzere, genç nesle ilham vermek için tasarlanmış bir dizi etkileyici özelliği barındırıyor. Tüm bunlar, yalnızca 7,88 mm ölçülerindeki Huawei Nova 10 Pro ve 6,88 mm’lik daha da ince olan Nova 10 ile şık bir tasarımda toplanıyor.

huawei nova 10 pro

Huawei Nova 10 için 14.999 TL’lik fiyat belirlendi. Nova 10 Pro için ise 16.999 TL’lik tavsiye edilen satış fiyatı veriliyor. Huawei Online Mağaza’dan satın alanlar için 6 ay uzatılmış garanti ve Huawei FreeBuds 4i’yi sadece 1 TL karşılığında satın alma imkanı sunuluyor.

IFA 2022’de gösterimi yapılan yeni Huawei MatePad Pro, dış tasarım, ekran kalitesi, görsel-işitsel deneyim, yazılım ve donanım açısından güncellendi. 120 Hz yüksek yenileme hızına, %90 ekran-gövde oranına ve daha zengin özellikler ve tutarlı renk sağlamak için Evrensel Renk Tutarlılığı teknolojisine sahip 12,6 inç Huawei OLED Gerçek Renkli FullView Ekran ile birlikte geliyor.

Huawei MatePad Pro

Ayrıca bu tabletin kullanıcılara daha akıllı bir tablet deneyimi getirdiği ve PC benzeri bir deneyim sunarak tablet ürünlerinin yaratıcılığını ve üretkenliğini daha da artırdığı belirtiliyor. Uygulama Çarpanı ve Çoklu Pencere desteği gibi özellikler, birden çok görevin aynı anda işlenmesini sağlıyor. Ek olarak, Huawei M-Pencil (2. nesil) ve akıllı manyetik klavye, kullanıcılara ofis, yaratıcı ve çalışma senaryoları arasında geçiş yaparken çok yönlülük katıyor.

Huawei MatePad Pro için 17.999 TL’lik fiyat belirlendi. Huawei Online Mağaza’dan satın alanlara bu fiyat karşılığında ücretsiz olarak Huawei Sound Joy hoparlör avantajı da sunuluyor.

Huawei Watch D

İlk etapta satışa sunulacak yukarıdaki üç cihazın dışında Huawei, geçen yıl sonunda tanıtımını yaptığı ve MWC 2022’de de gösterdiği Huawei Watch D‘yi de bu yıl bitmeden satışa sunacak. Huawei’nin giyilebilir cihazlarının çoğu, kalp takibi ve SpO2 gibi çeşitli önemli hayati sağlık istatistiklerini izliyor. Watch D ise bunlara ek olarak kullanıcının kan basıncını ölçebilen ve bir elektrokardiyogramı (EKG) destekleyecek yenilikçi bir sistem içeriyor.

Huawei’nin bu ayın hemen başında tanıtımını yaptığı Huawei Mate 50 Pro eylül sonu itibarıyla Avrupa başta olmak üzere Çin dışında satışa sunuluyor. Huawei, bugünkü etkinlikte Mate 50 Pro’nun çok yakında Türkiye’de satışa çıkacağını duyurdu. Telefonun üç farklı rengi de ülkemizde olacak. Huawei, sunumda telefonun çok sağlam olan ön camına ve XMAGE adlı yeni kamera teknolojisine vurgu yaptı.

huawei mate 50 pro

Yukarıdaki cihazların dışında Huawei önümüzdeki haftalarda Nova 10 SE akıllı telefonu ve Watch GT 3 SE akıllı saati de satışa sunacak. Bu arada Huawei, 2022 ikinci çeyreği rakamlarına göre, 80 bini aşan ürün satışıyla giyilebilir ürün Türkiye pazarının lideri olduğunu kaydetti. Giyilebilir ürün, tam kablosuz kulaklık, PC ve tablet gibi öne çıkan ürün segmentlerinde satışlarını dikkate değer oranlarda artıran şirket; geçen yıl bu zamanlardan beri piyasaya çıkardığı Nova 9, 9 SE, Y70 ve Y90 gibi modellerin tüketicilerden dikkate değer ilgi gördüğünü ve akıllı telefon satışlarında artışın gözlendiğini dile getirdi.

#Huawei #Nova #Pro #MatePad #Pro #satışta

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu