Sinema Dizi

''Kılıçlarımızı onun intikamıyla bileyledik!'' – Uyanış Büyük Selçuklu 19. BölümUyanış: Büyük Selçuklu 19. Bölüm Özet

Hasan Sabbah, Rüstem, Behram ve nice fedaisinin ölümünden sorumlu tuttuğu Sencer’den intikam almak için onu bir pusuya çekmişti. Sencer’i bu pusudan kurtarmak için son anda yetişen Melikşah, Sabbah’ın bir tertibi neticesinde zehirlenmiş ve bu zehrin tesiriyle yere yığılmıştı. Sencer, Melikşah’ın canına zeval gelmesin diye kendisini siper etmişti. Sencer, Melikşah’ı Faysal ve Sabbah’tan koruyabilecek midir? Onları bu müşkül vaziyetten kim kurtaracaktır?
Öte yandan hamile kalarak Zübeyde ile olan yarışında bir koz elde etmeyi başaran Terken, daha da güçlenebilmek adına Tacülmülk’ü Nizamülmülk ve Zübeyde’ye karşı yeni ittifaklar bulması yönünde uyarmıştır. Bunun neticesinde Tacülmülk hangi tehlikeli düşmanla işbirliği yapmanın eşiğine gelecektir? Göze girebilmek için girişeceği hangi eylem kendisini zora sokacaktır?
Diğer taraftan sarayda görev yaptığı yıllarda Selçuklu’nun birçok gizli belgesini kaçırmayı başarmış olan Hasan Sabbah, bu gizli belgeleri Selçuklu’yu yıkmak için harekete geçmiş olan Haçlı kontlarına ve Selçuklu topraklarında dehşet saçan Markus’a teslim edebilecek midir? Sencer, bu belgeleri ele geçirmeyi başarıp Sabbah ile Haçlı kontlarının ortaklaşa girişeceği yıkım faaliyetlerine engel olabilecek midir?
Maruz kaldığı zehrin tesiriyle ölümle pençeleşmekte olan Melikşah’ın yokluğunda Isfahan’da ne gibi gelişmeler yaşanacaktır? Ahali ve ordu içinde başlayacak olan huzursuzluklar nasıl önlenecektir?

#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

——————–
Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

——————–

TRT 1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

414519 Kişi Okudu    –    5420 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#3939Kılıçlarımızı #onun #intikamıyla #bileyledik3939 #Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

32 Yorum

  1. Senaryo tarihi gerceklikle uyusmuyor, Dizide kaybeden taraf gosterilen Sabbah, Gercekte Selcuklu'yu perisan ediyor. Onun siyaseti, Nizamul Mulk e ustun geliyor. Her zaman iyiler kazanmiyor maalesef.

  2. كيف لم تتم ترجمة هذا العمل الكبير
    لكل اراضي الدولة السلجوقية التي حكمتها
    من فرس وعرب وروم وباقي الشعوب
    في الانتظار …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu