İnternet

Microsoft Edge için kullanışlı bir sekme özelliği yolda

Microsoft, Edge için iki sekmeyi yan yana karşılaştırmanıza izin veren yeni bir bölünmüş ekran özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik ilk olarak Reddit’te Leopeva64-2 rumuzlu bir kullanıcı tarafından keşfedildi. Microsoft Edge’in beta, dev ve canary sürümlerinde deneysel bir “flag” seçeneği olarak sunuluyor. Etkinleştirildiğinde, adres çubuğunun yanında bir Edge penceresini yan yana iki ayrı sekmeye ayırmanıza izin veren yeni bir düğme ortaya çıkıyor.

Bir sekmeyi sürükleyip Windows’un yerleşik bölünmüş görünümlerini yan yana yerleştirmek için Windows’ta yan yana sekmeleri zaten karşılaştırabilseniz de, sekmeyi sonuna kadar monitörün sağına veya soluna sürüklemediğiniz sürece bunu başarmak zor olabilir. Edge’deki bu yerleşik bölünmüş görünüm, sekmelerinizi yeniden düzenlemenize veya yeni bir tarayıcı penceresi açmanıza gerek kalmadan tek bir tıklamayla bu işleri yerine getirmeyi mümkün kılıyor.

Mevcut sekmeleri tek bir pencereye böldüğünüzde, birleştirilmiş web sayfalarıyla tek bir sekme oluştur. Bu, Edge’de birden fazla bölünmüş sekme oluşturabileceğiniz ve bunlar arasında gezinebileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca bu yan yana sekmeleri sabitleyebilir, çoğaltabilir veya herhangi bir normal sekmede yaptığınız gibi gruplara ekleyebilirsiniz. Bu, belgeleri veya web sayfalarını düzenli olarak karşılaştırırsanız bu özelliği çok kullanışlı kılıyor.

microsoft edge

Microsoft Edge’in diğer işletim sistemi sürümlerinde de bu özellik olacak

Vivaldi, tek bir pencerede farklı düzenlerde dört adede kadar sekmeyi istiflemeyi de içeren sekme döşeme seçeneğiyle benzer bir özellik sunuyor. Microsoft Edge ise işleri şu anda yan yana yalnızca iki sekmeyle sınırlı tutuyor. Microsoft, şu anda bu yeni özelliği macOS ve Linux’ta da test ediyor ve Windows dışındaki tarayıcılar için de daha iyi bir pencere yönetimi özelliği sunuyor.

#Microsoft #Edge #için #kullanışlı #bir #sekme #özelliği #yolda

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu