Oyun

Minecraft Bambu Nasıl Bulunur? – Oyungar

Minecraft sürekli güncellemeler alan bir oyun, köyler de dahil olmak üzere birçok yenilik içeren 1.14 sürümünde oyuna bambu eklendi. Bambu, dikilebilen ve çok yükseklere kadar büyüyebilen bir bitki. Büyüdükten sonra bir balta kullanarak bambuları toplayabilirsiniz. Fakat bambular her yerde bulunmuyor. Bu rehberimizde Minecraft bambu nasıl bulunur anlatacağız.

Bambular Minecraft dünyası içinde nadir eşyalar olarak sayılabilir. Pek fazla kullanım alanı olmadığı için oyuncular bambu ne işe yarıyor sorusunu da sıkça sormakta. Çok fazla üretimde kullanılmasalarda bazı gerekli şeylerin yapımında kullanılıyorlar. Minecraft bambu ne işe yarar sorusunu da cevaplayacağız.

Minecraft Bambu Nasıl Bulunur

Minecraft Bambu Nerede Bulunur?

Bambu, başta orman biyomu olmak biyomu olmak üzere çeşitli bölgelerde bulunur. En kolay şekilde bambu bulmanın yolu bir ormana gitmektir. Ormanda gezinirken rastgele bir şekilde bambu bulmanız çok kolay olacaktır. Eğer gezdiniz gezdiniz ve bulamadıysanız sıradaki adımınız bambu ormanı adı verilen bir orman biyom çeşidini bulmak olmalı. Bambu ormanı biyomlarında çok fazla bambu bulunur ve buralarda çok kolay bir şekilde bambu bulabilirsiniz. İşte diğer Minecraft’ta bambu bulma yolları.

Bambu bitkisini, orman biyomlarında bulunan birkaç yapıda bulmak da mümkündür. Bir orman tapınağına rastlayan oyuncular, bambu için her iki sandığını da kontrol etmelidir. Ormanlık bir bölgedeki herhangi bir gemi enkazı da hazine sandıklarında bambu içerme şansına sahiptir. Şansınızı denemekten zarar gelmez değil mi?

Hiçbir şekilde bambu bulamıyorsanız son çarelerimizden biri balıkçılık. Orman biyomunda balık tutarken düşük bir şansla da olsa bambu tutma şansınız var. Bir adet bambu tutarak onu ekip hızlıca çoğaltabilirsiniz. Eğer balıkçılıkta da şansınız yaver gitmediyse, bambu bulmak için pandaları öldürebilirsiniz. Bu sayede Minecraft’ta bambu nasıl bulunur sorunuzu yanıtladık, sırada bambu ne işe yarar?

Minecraft Bambu Ne İşe Yarar?

Bambu, iskele yapmak için kullanılabilir. Minecraft’ta büyük veya karmaşık yapılar inşa ederken destek blokları olarak gereksiz olan taş veya toprak blokları kullanmak zorunda kalmadan sorunsuz bir şekilde tırmanılabilen ve hareket edilebilen, build yapmak için biçilmiş kaftan diyebileceğimiz bir eşya. Altı adet bambu ve bir adet ip ile altı tane iskele yapabilirsiniz.

İki bambuyu aynı odun plakalarını koyduğunuz gibi kullanp bir adet çubuk yapabilirsiniz. Çoğu oyuncu büyük bambu çiftlikleri yapıp onları yakıt kaynağı olarak kullanmayı da tercih ediyor.

Bambular aynı zamanda bambu ormanlarında -bambu nerede bulunur konusunda bahsettiğimiz- bulunan pandalar için besindir. Eğer bir panda sürüsü yapmak istiyorsanız, onlara bambu vermeniz gerekiyor. Bir bebek pandaya bambu verirseniz, büyümesi hızlanacaktır.

#Minecraft #Bambu #Nasıl #Bulunur #Oyungar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu