Oyun

Street Fighter 6 ile ilgili özel dövüşçü detayı

Capcom’un uzun ömürlü Street Fighter dövüş oyunu serisindeki bir sonraki büyük başlık olan Street Fighter 6, oyunun tek oyunculu ve çok oyunculu modlarında kullanabileceğiniz kendi dövüşçünüzü oluşturmanıza izin verecek. Bu, süper yeteneklerle dolu Ryu olarak oynamak istemiyorsanız, dövüş alanına kendi karakterinizi sokabileceğiniz anlamına geliyor.

Oyundaki avatarınızı özelleştirmenin birçok yolu olacak gibi görünüyor. Capcom, yeni yayınladığı bir fragmanda farklı boylara, ten renklerine, göz renklerine ve yaşlara sahip avatarları gösterdi. Hepsinin de farklı kıyafetleri var.

Street Fighter 6‘nın Dünya Turu hikaye modunda ise, oluşturduğunuz o karakteri alıp hareketli bir şehri keşfedebilir, NPC’lere meydan okuyabilir, Ryu ve Chun-Li gibi tanınmış karakterlerle, avatarınızı özel olarak eğitebilecek dövüşler yapabilirsiniz. Avatarınızı oyunun Battle Hub adlı çok oyunculu lobi alanına getirebileceksiniz, böylece kişiselleştirilmiş dövüşçülerinizi gerçek dünyadaki rakiplere karşı çevrimiçi olarak karşı karşıya getirebileceksiniz.

Öte yandan Capcom klasik Street Fighter karakterleri Ken, Blanka, Dhalsim ve E. Honda’nın Street Fighter 6 oyununun bir parçası olduğunu ve 80’lere takıntılı Kimberly gibi yeni karakterlerin de Ryu, Chun-Li ve Guile gibi diğer alıştığımız karakterlerin arasına katıldığını kaydetti. Street Fighter 6‘yı 2023’de planlanan çıkışından önce oynama şansı istiyorsanız, Capcom şu andan itibaren 30 Eylül’e kadar şirketin web sitesinde başvurabileceğiniz bir kapalı beta testi sunacak. Kapalı beta 7 Ekim – 10 Ekim tarihleri arasında çalışacak ve Steam üzerinden PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC’de oynayabileceksiniz.

#Street #Fighter #ile #ilgili #özel #dövüşçü #detayı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu