Tiktok

TikTok yerel içerikler için akış test ediyor

Sosyal medyanın parlayan yıldızı olan kısa video platformu TikTok, hâlihazırda kullanıcıların karşısına iki farklı akış çıkarıyor. “Sizin İçin” isimli akışta kullanıcılar hem önerilen içerikleri hem de takip ettikleri hesaplara ait içerikleri görüyor. “Takip Edilenler” akışında ise arkadaşların videoları gösteriliyor. Yakında kullanıcılar “Yakındakiler” adını taşıyan yeni bir akış daha görebilir.

Bu yeni akışın sinyalini sosyal medya danışmanı Matt Navarra verdi. Söz konusu akış için testlerin başladığı belirtilirken, bu akışın yerel içerikleri öne çıkarmak amacıyla kullanılacağı ifade edildi. Bu sayede kullanıcıların etraflarındaki ilginç yerleri keşfedebilmesi hedefleniyor.

Şirketten TechCrunch sitesine gönderilen açıklamada, yeni akışın Güney Doğu Asya’da küçük bir kullanıcı grubuyla test edildiği belirtildi. Kullanıcılar test kapsamında uygulamanın ana sayfasında üç akışı da görebiliyor. Bu yeni akış için kullanıcıların konum bilgilerini TikTok’la paylaşmaya izin vermesi gerekiyor.

Benzer bir özelliği Snapchat’te de bulmak mümkün. Snapchat kullanıcıları yakınlarında herkese açık olarak paylaşılan içerikleri harita üzerinde keşfedip görüntüleyebiliyor. Instagram‘da da benzer bir hizmet hikayelere ve gönderilere eklenen konum etiketleri üzerinden sunuluyor.

“Yakındakiler” akışı, TikTok’un reklam gelirlerinin artmasını da sağlayabilir. Test edilen bu özelliğin ne zaman daha fazla kullanıcıya ulaşacağı şu an için bilinmiyor.

#TikTok #yerel #içerikler #için #akış #test #ediyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu