Sinema Dizi

“Zalime Merhamet, Mazluma Zulümdür.” – Uyanış: Büyük Selçuklu 10. BölümUyanış: Büyük Selçuklu 10.Bölümünde Neler Oluyor?

Yorgos’un Kutsal Emanetleri Kuvel Kalesi’ne kaçırdığını haber alan Sencer, İlteber’in kervanına karışıp emanetleri kurtarmak için Kuvel’e sızmıştı. Batınilerin ihbarıyla Sencer’in içlerine sızdığını öğrenen Andreas elini çabuk tutup adamlarıyla birlikte Sencer’i kalesinde köşeye sıkıştırmayı başarmıştı. Sencer, Kuvel Kalesi’nden nasıl çıkacaktır? Yorgos’un ve Batınilerin birbirleriyle çekişmesine sebep olan Kutsal Emanetleri onların elinden nasıl kurtaracaktır? Kendisini ölümün eşiğine getiren ve Turna’nın ölümcül yara almasına sebep olan Yorgos’tan intikamını almayı başarabilecek midir? Zorlu bir süreç sonunda Kutsal Emanetleri saraya getirmeyi başaracak olan Sencer’i neler beklemektedir?
Öte yandan Seferiye’nin sayıklamaları sonucu Melikşah’ın Başulu’dan bir çocuğu daha olduğuna dair şüpheler edinen Terken, araştırmaları sonucu Başulu’nun mezarına ve sürgün günlerinde saklandığı eve ulaşmış, evde gördüğü beşik Terken’in şüphelerini alevlendirmişti. Terken peşine düştüğü büyük sırrı öğrenebilecek midir? Nizamülmülk devletin selameti adına sakladığı büyük sırrı Terken’den muhafaza edebilecek midir?
Diğer yandan Elçin, Büyük Selçuklu ile Anadolu obaları arasındaki fitneyi körüklemeye çalışan Kasım’ın casusunu yakalamayı başarmıştı. Elçin, casusu saraya getirecektir. Saraya gelen Elçin ile Terken arasında neler yaşanacaktır?
Tüm bunların yanı sıra Hayyam’ın evini yakan oka hacelik işaretini işleyen demirci ustalarını tespit ettirecek olan Nizamülmülk, Hasan Sabbah’ı yakalamak için kıskacı iyice daraltmıştır. Nizamülmülk, Hasan Sabbah’ı deşifre edebilecek midir?
#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!
——————–
Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:
——————–
TRT 1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

2580779 Kişi Okudu    –    24750 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Zalime #Merhamet #Mazluma #Zulümdür #Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

45 Yorum

 1. اين الترجمه العرپيه يااتراك هل تستعرون من العرب اذا على كل عربي حريمتنع عن مشاهدت مسلسلاتكم بل يجب مسح كل فيديواوقناه لايوجدبهأ ترجمه عربيه

 2. Горжусь АЛЬХАМДУЛИЛЛЯ Я МУСУЛЬМАНИН Горжусь что Асмалы Турок деди Майи Альхамдулилля были войны АЛЛАХА

 3. 9:01 ya olm adalet yok yaa sırf yorgos ölsün diye yapmışlar. Yorgos kılıcı savurduktan sonra sencerin takla atmasını bekliyor adeta yaaa halbuki savurduğu gibi Sencer kalkmadan bir anda kılıcını sencerin üstüne indirip öldürebilirdi onu 🙁
  Aaaaahhh yorgos ah
  Çok özledim seni yorgoooooooss 😢

 4. Как зовут лучника воин санджара? Вот он красава с луком и мечом танцует ) вот это я понимаю

 5. Yorgos benim için sen sencerden daha iyi savaşıyorsun 🙂
  Çok yaşa komutan Yorgos!!! 🗣️✊🏻
  Yorgos yaa keşke ölmeseydin.
  Yorgosu çok özledim. 😟
  Hoşçakal Yorgos. 💔💔😭😭

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu