Sinema Dizi

Atın da dilinden anlarsın, kurdun da! I Alparslan Büyük Selçuklu 2. BölümAlparslan: Büyük Selçuklu 2. Bölüm Özet

Ölüm kıskacındaki Alparslan son anda kurtulurken, Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Pasinler Ovası tarihin en uzun ve kanlı savaşlarından birine ev sahipliği yaparken, Alparslan şehit edilen Şehzade Hasan ve her Türk’ün intikamını almaya karalıdır.
Diğer yandan obadaki tüm gözler ise çağrı Bey’e hançer indirirken yakalanan Akça’nın üzerindedir. Akça göründüğü gibi Bizans’tan kaçan masum bir Türkmen kızı mıdır, yoksa Selçuklu’yu yok edecek sinsi bir planın anahtarı mı? Yüreğine büyük sırlar mühürlemiş olan Akça hiç beklemediği bir anda öğrendiği gerçekle hayatının şokunu yaşayıp sarsılırken, artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Savaş sonrası İmparator’dan gelen sürpriz emir Bizans’ı karıştırır. Ani Tekfuru Kekavmenos, Selçuklu’ya darbe vuracak yeni hamlesini yaparken, General Dukas’ın beklenmedik hareketi herkesi şok eder.
Öte yandan Alparslan’ın gözü, ihanet içinde olduğundan şüphelendiği Emir Bozan’ın üzerindedir. Bu durum iki kardeşi, Alparslan ve Süleyman’ı kavganın eşiğine sürüklerken obada gerilim had safhaya çıkar. Vaspurakan’daki Müslümanları özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Alparslan zekâ dolu bir planla Bizans’ı alt ederken, herkes Yannis’in kurduğu acımasız tuzaktan habersizdir.

Alparslan Büyük Selçuklu her pazartesi 20.00’de TRT 1’de!

#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları: Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

———

#TRT1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

413736 Kişi Okudu    –    3812 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Atın #dilinden #anlarsın #kurdun #Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

30 Yorum

  1. Barış Arduç reklamını izlerken açıkçası çok fazla dikkati çekmemiştir hatta yanında olan partilerine çok kızıyordum çok sahte şımarık hallerine Fakat Alparslan büyük selçuklu dizisinde birde Yanında tam asalet li biri olunca Fahriye EVCEN gibi olunca oooo zaman tamamen görüş değişiyor7

  2. Güzel bir dizi ama kadın oyuncularda biraz daha doğallık bu tarz tüm dizilerde ki kadın oyuncular aşırı makyaj ve estetik doğallık yok

  3. TURKEY 👉 DOESN'T..BELONG!!!!!!!!!!!!!!!!.. TO THE TEAM👉 MUSLIMS.. COUNTRIES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KS👉TOOK.. YOUR.. RELIGION!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. I'm hugely disappointed in this series so far😒😒 They've no chemistry or passion between them 😔 😕 Please Elcin play this lady part. She's boring and unoriginal. They only reason to watch the series is for Baris Arduc.. So ! You series writers Please replace this boring unoriginal actress with Elcin , Elcin and Baris chemistry is quite possibly out of this world 🌎 and unmatchable. If you're wanting a huge successful series writers, please bring our two lover's back together ❤ 🙏🏿 💙 Ms. Elcin Sangu and Mr. Baris Arduc!!! Always and Forever!!!! On scene and off scene….xoxoxo 😍😍😍💋💋💋🌺🌹🌺🌹👠👠🥰🥰

  5. Please make a series of Shahjalal Rahmatulla. Who was an Turk – Bengal sufi. He was came from Konya, Turkey. He bring islam in Bengal todays Bangladesh. Please I request you akli films 🙏😔

  6. TURKEY 👉THE HUMANITY'S.. NIGHTMARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FROM.. A REAL COUPLE 👉OZCIVIT & ATAGUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NOW 👉THE HUMANITY'S.. NIGHTMARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! THE FANS.. WANT 👉TO.. FORGET.. THEIR.. NIGHTMARES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. Fahriye Evcen Akca simasinda cok guzel olmush. Gercek hayatda tam bashka. Demek ki eski kadinlar giyimleride konushmalarida ve exlaklarida tam bashka olmush. Shimdikilerde bunlari gormek ne yazik olmur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu