Kripto Para
Trend

Binance Short Nasıl Açılır?

En büyük kripto borsalarından birisi olan Binance içinde birçok işlem yapılırken akla sık sık gelen sorulardan bir tanesi Binance short nasıl açılır sorusudur. Bu soruya yanıt vermeden ilkin Short işlemi nedir ondan özetlemek gerekirse bahsedelim. Kripto para fiyatlarında yükseliş yada düşüş meydana gelebilmektedir.

Bu değişimlerde Long ve Short pozisyonları bulunmaktadır. Kripto paranın fiyatının yükselmesi beklentisi oluştuğunda Long diye tanımlanırken düşüş yaşaması beklentisi oluştuğunda ise Short olarak tanımlanmaktadır. Bu tanımların peşinden şimdi sizlere Binance short nasıl açılır sorusunu yanıtlamaya gelelim.

 

binance short nasıl açılır
binance short nasıl açılır

 

Binance Short Nasıl Açılır?

Binance short nasıl açılır, sorusunun cevabı için aşağıda yer edinen adımları okumanız kafi olacaktır. Bu adımların peşinden artık sizler de Binance üstünden short işlem açabilir duruma geleceksiniz. Sadece bu işlemlerin birer yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayınız.

 • Short işlem için cüzdanınızda USDT (TetherUS) bulunması gerekmektedir. İşlem minimum 5 $ istediği için bu değerden daha çok dolara haiz olmanız gerekmektedir. Yeteri kadar USDT sahibi iseniz sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Aktarma sekmesine gelmiş olarak Spot cüzdandan USD Vadeli İşlemlere elinizde bulunan bakiyeyi aktarma etmeniz gerekiyor. Bunun için minimum 5 $ olmak suretiyle istediğiniz kadar bakiye transferi yapabilirsiniz.
 • Transferin peşinden uygulamada üst bölümde spot kısmının sağ tarafında bulunan vadeli işlemler kısmına gelmiş olarak bakiyenizi denetim edebilirsiniz.
 • Bu denetim işleminin peşinden alt tarafta cüzdan sekmesinin sol kısmında vadeli işlemler butonu bulunmaktadır. Buradan vadeli işlemleri seçmeniz gerekmektedir.
 • Karşınıza gelen ekranda sol üstte short işlem yapacağınız kripto parayı seçmeniz gerekmektedir. Karşılıklı iki okun bulunmuş olduğu yere basmanız gerekmektedir.
 • Kripto parayı da seçtikten sonrasında karşınızda al sat işlemleri gözükmektedir. Bu ekranda alım işlemi yapmış olursanız eğer long işlemi yapmış olacaksınız. Bu yüzden sat butonuna basarak short işlem sekmesine geçmelisiniz. Satış kısmını seçtiğinizde butonların kırmızı renk bulunduğunu görmüş olacaksınız.
 • Limit emri kısmı açık olduğunda istediğiniz fiyattan short işlemi girebilirsiniz.
 • Short işlemi girdiğiniz için daha yüksek bir fiyat seçmeniz gerekmektedir ki kar elde edebilesiniz. Daha karlı bir pozisyon almış olacaksınız.

 

binance short nasıl açılır
binance short nasıl açılır

 

 • Piyasa emri seçerek sizler de kaldıraç kullanıp piyasaya gore hareket edebilirsiniz.
 • Kaldıraçta 2x seçtiğinizde, short girdiğiniz kripto para %50 kıymet kazanırsa tüm paranız likidite olacaktır. Bunun için kaldıraç değerinizin düşük olması sizin için daha güvenli olacaktır. (YTD)
 • Bu adımın da peşinden ne kadarlık bir short işlem açacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Minimum 5 $ dolar bulunduğunu unutmamalısınız.
 • Kar ve zarar durdurma noktalarını belirlemek için bu işlemi yaptığınız ekranda alt bölümde kaldıracı ayarla butonunun üst kısmındaki kaleme tıklamalısınız.
 • Kar al kısmına piyasaya girdiğiniz değerin altında olması gerekmektedir.
 • Ziyanı durdur kısmına da piyasaya girdiğiniz değerin üstünde girmelisiniz.

 

Bu değerleri girince alt kısımlarında tahmini kar gözükmektedir. Tüm bu adımları uyguladığınızda Binance short nasıl açılır sorusunun yanıtını öğrenmiş olacaksınız. (YTD) Ek olarak benzer bir içeriğimiz olan “Binance Geri Ödeme Kuponu Nedir?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Türkiye’de ortaya çıkan borsa dolandırıcılarına kesinlikle itibar etmeyiniz ve Binance gibi global borsaları tercih ediniz. TrBinance platformunda da üyelik açın ve asla komisyon ödemeden paralarınızı Türkiye’deki banka hesaplarına çekin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu