Kamu İş İlanları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Başvuru Son Günü!

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda memur alımı için ilan yayınlamıştı. Kamu dairesi personel alımı iş ilanlarına başvuru yapacaklar için bu gün yani 2 Kasım 2022 tarihi personel alımı iş ilanları için başvuruları bitiyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı devlet memur alımı duyurusunu resmi gazete yoluyla ilan etmişti. Yapılan ilanın ardından kamu personeli ve devlet memuru alımı için başvurular başladı ve bugün başvuru son günü olarak belirlendi. Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 memur alımı detayları için işte haberimizde verdik.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar iş yerine hazine ve maliye Bakanlığı bünyesine alımı yapılacak olan unvanlar 400 kişilik kadroda Mali hizmetler uzman yardımcısı olarak belirlenmiştir.

Memur Alımı Başvuru Şartları

Kamu personeli alımı iş ilanları başvuruda bulunacak adaylarda aranan şartları şöyle verildi. Kamusal haklarından mahrum olmama, üniversitelerin gerekli bölümlerinden en az lisans mezunu olması, sınavın yapılacağı tarihte önce 35 yaşını geçmemiş olması, Kamu Personeli seçme sınavından en az 75 puana sahip olma, sınav ücretini yatırmış olmalı ve sınav başvuru işlemlerini eksiksiz yapma şartları ile personel alımı yapılacaktır.

Personel Alımı Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 devlet personeli alımı iş ilanlarına başvuru yapacaklar için başvurular yalnızca online olarak elektronik ortamda ÖSYM sisteminden yapılabilecek olup farklı yollar ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular 27 Ekim 2022 tarihinden beri alınmaya başlanmıştır. En geç müracaatlar ise bu gün yani 2 Kasım 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar bu gün saat 23.59 dan itibaren başvuru yapamayacaktır.


#Hazine #Maliye #Bakanlığı #Memur #Alımı #Başvuru #Son #Günü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu