Sinema Dizi

Marvel Sinematik Evreni 5. Evre takvimi

Marvel Sinematik Evreni planlamasında gösterim takvimi koronavirüs kaynaklı çekim ve gösterim ertelemeleri nedeniyle biraz değişmişti. Black Panther: Wakanda Forever ve Ant-Man & The Wasp: Quantumania gibi projelerle 4. Evre’nin sona ereceği ve 5. Evre’nin başlayacağı biliniyordu.

Marvel’ın Comic-Con 2022’de düzenlediği etkinlikte Sinematik Evreni’nin geleceğiyle ilgili detaylar ve önemli bilgiler paylaşıldı. Bu yılın sonlarında vizyona girecek olan Black Panter: Wakanda Forever ile 4. Evre’ye nokta koyulurken, Marvel Sinema Evreni için 5. Evre yeni Ant-Man filmiyle başlayacak. Guardians of the Galaxy 3 ve dördüncü Kaptan Amerika filmi gibi yapımlar da bu dönemde izleyicilerle buluşacak.

Ant-Man & The Wasp: Quantumania

Marvel Sinematik Evreni'nde 5. Evre'nin takvimi belli olduYönetmen Payton Reed ve başrol oyuncularından Jonathan Majors, Marvel’ın etkinliğinde Ant-Man & The Wasp: Quantumania hakkında yeni bilgiler paylaştı. Filmde Majors, Kang the Conqueror rolüyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Ant-Man & The Wasp: Quantumania’nın 17 Şubat 2023’te vizyona girmesi planlanıyor.

Secret Invasion

secret invasionDisney Plus’ta ekrana gelecek bir dizi olan Secret Invasion’da Nick Fury ve Maria Hill, yaratıklar arası bir çatışmayla uğraşacak. Maria Hill’i canlandıran Cobie Smulders, bu karaktere dönmekten dolayı mutlu olduğunu belirtirken; Secret Invasion’ın daha koyu bir macera yaşatacağını, izleyicilerin kimin insan olup olmadığını anlamakta zorlanacağını dile getirdi. Secret Invasion, 2023’ün ilkbaharında yayınlanacak.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Marvel Sinematik Evreni'nde 5. Evre'nin takvimi belli olduFilmin yönetmeni James Gunn ve oyuncu kadrosu, yeni filmde Gamora’nın Ravagers’ın liderliğine alışma hikayesinin anlatılacağını belirtti. Will Poulter tarafından canlandırılan Adam Warlock’un da izleyici karşısına çıkacağı film, Bradley Cooper’ın seslendirdiği Rocket Racoon’un trajik geçmişini de gözler önüne serecek. Film, 5 Mayıs 2023’te yayınlanacak.

The Marvels, Echo, Loki 2. Sezon

Marvel Sinematik Evreni'nde 5. Evre'nin takvimi belli olduHem Echo’nun hem de Loki’nin ikinci sezonlarının yapım süreci devam ediyor. İki dizinin de 2023 yazında Disney+’ta yayınlanması planlanıyor. The Marvels’ın gösterim tarihi ise 28 Temmuz 2023 olarak belirlendi.

Ironheart

Marvel Sinematik Evreni'nde 5. Evre'nin takvimi belli olduBlack Panther: Wakanda Forever’da izleyicilerin karşısına çıkacak olan Dominique Thorne tarafından canlandırılan Riri Williams karakteri, Ironheart dizisinde başrolü üstlenecek. Dizi 2023’ün sonbaharında yayınlanacak.

Agatha: Coven of Chaos

Marvel Sinematik Evreni'nde 5. Evre'nin takvimi belli olduKathryn Hahn tarafından canlandırılan Agatha Harkness’in solo dizisinin resmi adında küçük bir değişiklik yapılırken, yayın tarihi konusunda da görece somut bir işaret verildi. Dizinin hikayesi konusunda hâlâ çok somut bir paylaşım yapılmasa da, 2023 kışında sorulara yanıt almak mümkün olacak.

Kaptan Amerika: Yeni Dünya Düzeni

Marvel Sinematik Evreni'nde 5. Evre'nin takvimi belli olduYeni Kaptan Amerika filminde Anthony Mackie tarafından canlandırılan Sam Wilson, The Falcon and the Winter Soldier’da ikonik kostümü giydikten sonra ilk kez izleyici karşısına çıkacak. Film 3 Mayıs 2024’te vizyona girecek.

Daredevil: Born Again

daredevil disney plusDizinin adına bakıldığında Frank Millar’ın Born Again romanının yeni dizinin hikayesine ilham vereceği anlaşılıyor. Matt Murdock’u Marvel Sinematik Evreni’ne geri döndüren dizi 2024’ün ilkbaharında yayınlanacak.

Thuderbolts

Marvel Sinematik Evreni'nde 5. Evre'nin takvimi belli olduJulia Louis-Dreyfus tarafından canlandırılan Valentina Allegra de Fontaine karakterinin adalet adına sorgulanabilir işler yapmak için Avengers’a karşı kendi takımını kuracağı bilinen bir şeydi. Bunların ne olacağını görmek için 26 Temmuz 2024’ü beklemek gerekiyor.

#Marvel #Sinematik #Evreni #Evre #takvimi

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu