Sosyal Medya

Meta uygulamaları için paralı abonelik sinyali

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta yakında sadece para ödeyenlerin kullanabileceği bazı özelliklerle karşılaşmak mümkün olabilir. The Verge sitesinin haberine göre; Meta bünyesinde “Yeni Parasallaştırma Deneyimleri” adını taşıyan bir birim kuruldu. Bu birim sadece şirketin uygulamaları için paralı özellikler geliştirmeye odaklanacak.

Facebook ve Instagram’da içerik yapımcılarına hitap eden bazı paralı özellikler mevcut. Bunlar arasında Stars, ücretli etkinlikler ve farklı abonelik ürünleri bulunuyor. Ancak Meta’daki yeni birim, bu girişimlerden farklı bir yerde duracak gibi görünüyor. Bu noktada şirketin içerik yapımcılarından 2023’e kadar komisyon almama taahhüdünde bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Meta yeni gelir kaynakları bulmaya çalışıyor

Bu çalışmaların sonunda kullanıcılara ne tarz özelliklerin sunulacağı belirsizliğini koruyor. Ancak şirketin parasallaştırmadan sorumlu başkan yardımcısı John Hegeman, sektördeki paydaşlarını yakından takip ettiklerini belirtti. Twitter, Snapchat ve Telegram gibi platformlar bir süre önce bazı özelliklerin ve uygulama içi avantajların kilidini açacak aylık abonelik paketlerini duyurmuşlardı.

Meta paralı özellikleriyle reklam dışı gelirlerini artırmak için yeni kaynaklar bulabilir. Şirketin milyarlarca dolar değerindeki reklam birimi, iOS’teki gizlilik odaklı değişiklikler ve küresel ekonomik sıkıntılar nedeniyle büyük bir gelir kaybı yaşıyor.

#Meta #uygulamaları #için #paralı #abonelik #sinyali

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu