SnapchatSosyal Medya
Trend

Snapchat Hesap Dondurma

Hesabını silmek isteyen Snapchat kullanıcıları internet üzerinden Snapchat hesap dondurma hakkında araştırmalar yapmaktadırlar. Şunu söylememiz gerekir ki hesap silme ve hesap dondurma işlemleri aynı anda gerçekleşmektedir.

Mantığı ise hesap silme linkini kullanarak hesabını silen kişiler 30 gün boyunca tekrardan hesaba erişim sağlayabilmektedirler. Bu 30 günlük süre Snapchat hesap dondurma işlemi için sizlere yardımcı olacaktır. Ancak daha uzun süreli hesap dondurma işlemi bulunmamaktadır. Peki o halde Snapchat hesap dondurma işlemi nasıl gerçekleşmektedir, gelin birlikte görelim.

 

Snapchat Hesap Dondurma

Snapchat hesap dondurma işlemi için sizlere aşağıda vereceğimiz adımları takip etmeniz yeterlidir. Ancak dondurmadan önce bu kararı vermek istediğinizden emin olmalısınız. Aşağıdaki adımlar çok kolay olup gereken şey sadece şifrenizdir. Snapchat’in kendi resmi sitesine gireceğinizden dolayı herhangi bir güvenlik sorunu bulunmamaktadır.

  • Snapchat’in resmi sitesini üzerinden hesap girişi (login) sayfasına gelin.
  • Karşınıza gelen ekranda Snapchat bilgilerinizle oturum açmalısınız.
  • Oturum açtıktan sonra karşınıza hesabınızı silineceğine dair bilgiler gelecektir.
  • Tekrardan şifrenizi girerek doğrulama amaçlı güvenlik sağlanmaktadır.

Bu adımların ardından Snapchat hesap dondurma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşecektir. Zaman zaman Snapchat’e ara vermek insanlara iyi gelebilmektedir. İnsanlar ile çıkan kum saati problemi bir süre sonra yorucu hale gelmeye başlayabilir. Bu yüzden de birçok kişi hesabını dondurmak isteyecektir. Ancak hesabınız dondururken bir aydan uzun bir süre dondurmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde hesabınız silinecektir. Hesabınızın silinmesini de istemezsiniz. Kısacası 30 günden fazla hesap dondurma işleminde tüm verileriniz sistemden silinecek ve tekrardan oturum açılamayacak hale gelecektir. Sizler yine de hesabınızı dondurmadan önce iyice düşünmelisiniz.

 

Snapchat Hesap Silme

Snapchat hesap dondurma işlemi kadar Snapchat hesap silme işlemi de sıklıkla sorulmaktadır. Snapchat’in verdiği yorgunluğu üzerine atmak isteyen kişiler bir süre sonra Snapchat hesabını silmeye karar verebilirler. Bu sayede verileriniz sistemden silinecek ve bir daha oturum açamayacak hale geleceksiniz. Peki o halde Snapchat hesap silme işlemi nasıl gerçekleştirilir gelin birlikte görelim.

  • Buraya tıklayarak Snapchat’in resmi sitesini kullanarak hesabınızı silme işlemine başlayabilirsiniz.
  • Karşınıza gelen ekranda Snapchat bilgilerinizle oturum açmalısınız.
  • Oturum açtıktan sonra hesabınızın sileceğine dair onay vermeniz gerekmektedir.
  • Bu onay işlemi için tekrardan şifrenizi girmelisiniz.
  • Şifrenizi girdikten sonra hesabınız devre dışı bırakılacak ve ilk 30 gün boyunca erişim sağlanabilecektir.
  • 30 günden sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Ancak bu süre boyunca hesabınızda oturum açmamanız gerekir.

Yukarıdaki işlemlerin ardından sizler de Snapchat hesap silme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Ancak 30 günden sonra bu işlemin geri dönüşünün olmayacağını unutmamalısınız. Bu yüzden silme kararı vermeden önce iyice düşünmelisiniz. Emin olduktan sonra sizlere verdiğimiz odunları takip ederek silme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu içeriğimizde Snapchat hesap dondurma konusuna değindik. Bir başka içeriğimiz Snapchat Doğum Günü Listesi Nereden Bakılır? adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu