Kamu İş İlanları

Sağlık Bakanlığı 2022 3’cü Dönem Yeniden Memur Ve Sağlık Personeli Ataması

[ad_1]

Sağlık Bakanlığı 2022 yılı 3 dönem yeniden memura sağlık personeli ataması yapacağını resmi gazete yolu ile ilan etti. Resmi gazete yoluyla yayınlanan duyuruda memur, sağlık personeli ve personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Sağlık Bakanlığı 2022 3’cü Dönem Memur Ve Sağlık Personeli Ataması

Sağlık Bakanlığı devlet memur alımı iş ilanları kapsamında 2022 yılı 3. dönem yeniden personel alımı ataması yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilan yolu ile resmi gazete üzerinden kılavuz yayınlayan Sağlık Bakanlığı devlet memur alımı ve sağlık personeli ataması yapacak.

Resmi gazete yoluyla Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı duyuru haberinde alınacak unvanların uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına yapılacağı belirtildi.

saglik-bakanligi-kamu-personeli-alimi-ilanlari-yayinlandi.jpg

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı İş Başvuruları

Personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar için başvurular online olarak elektronik ortamda alınacaktır. Online dışında yapılacak herhangi bir başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylar başvurularının Sağlık Bakanlığı yönetim hizmetleri genel Müdürlüğü internet adresi üzerinden veya aşağıda yer alan başvuru ekranı linki üzerinden giriş yaptıktan sonra hangi kadroya başvurmak istiyorsa seçip o ilanın gerektirdiği şartlara sahip olduktan sonra başvuru yapabileceklerdir.

Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Genel Şartları Belli Oldu

Devlet personeli alımı için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamusal haklarından mahrum olmaması, memur olarak iş yapmasına engel olabilecek herhangi bir problemi bulunmaması görevini daimi olarak icra etmesine engel oluşturabilecek herhangi bir sağlık açısından problemi olmama ve askerlik görevini yapmış olan adaylar Sağlık Bakanlığı personel alımı iş ilanlarında başvuru yapabileceklerdir.

saglik-bakanligi-devlet-memur-alimi-atamasi.jpg

Sağlık Bakanlığı Devlet Memur Alımı Açıklaması

“Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine
sahip ve yüksek lisans veya doktora programlarından mezun olmuş eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacaktır.”

“Yerleştirmede ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında devlet memur alımı yapılacaktır.”

Başvuru kılavuzu

[ad_2]

#Sağlık #Bakanlığı #3cü #Dönem #Yeniden #Memur #Sağlık #Personeli #Ataması

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu