Güzellik

Sağlıklı bir cilt için bu bakımları asla ihmal etmeyin!

Cildinizi arındırın

Screenshot 11 1

Gün sonunda cildinizi temizliyor olmanız cilt sağlığınız için ne yazık ki yeterli değil. Cildinizin güneş koruyucu, toz ve makyaj kalıntılarından arınması için mutlaka arındırıcı maskeler tercih etmelisiniz.

Nemlendirici kullanın

Screenshot 12

Yazın cildiniz daha yağlı olabilir ancak yaz aylarında duş sıklığımız arttığı için cilt yıpranmasının önüne geçmek için mutlaka nemlendirici kullanmalısınız.

Saçınızı koruyun

Screenshot 13

Cildinizi koruduğunuz kadar saçlarınızı da koruyor musunuz? Saç telleriniz de tıpkı cildiniz gibi güneşin zararlı ışınlarından etkileniyor. Bu yüzden saç sağlığınız için mutlaka saç koruyucu krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Tırnak bakımı

Screenshot 14

Yazın ellerimiz daha sık suyun içine girip yıpranmakta. Yıpranma sonucu ise tırnaklarımız incelip çabuk kırılmakta. İşte bu durumun önüne geçmek için tırnaklarınızı koruyacak yağlar kullanmalısınız.

Dudaklarınızı koruyun

Screenshot 15

Göz altı bölgesinden sonra en ince cilt tabakasına sahip olan dudaklar, güneşin zararlı ışınlarından oldukça hızlı bir şekilde etkilenmekte. Bu sebeple kışın olduğu gibi yazın da dudak nemlendiricisi kullanmanız gerekmekte.


#Sağlıklı #bir #cilt #için #bakımları #asla #ihmal #etmeyin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu