Sosyal Medya

Meta Hesaplar Merkezi daha işlevsel hâle geliyor

Meta Facebook ve Instagram’ı birbirine biraz daha yaklaştıracak iki yeni özelliği test ediyor. Şirket web, Android ve iOS’te hesaplar arasında geçiş yapmak için yeni bir arayüzü dağıtıma çıkardı. Meta Hesaplar Merkezi’ne Facebook ve Instagram giriş bilgilerini kaydedenler, bu yeni özellik sayesinde telefonlarının ana ekranına dönmeden iki uygulama arasında geçiş yapabilecek. Bu arayüzde kullanıcılar Facebook’ta ve Instagram’daki bildirim sayılarını da görebilecek.

Meta aynı zamanda iOS ve Android’de giriş deneyimini yeniliyor. Şirketin sosyal ağlarına ilk kez katılanlar, bir hesap oluşturup bunu daha sonra diğerine katılmak için kullanabilecek. Facebook ve Instagram’ın mevcut kullanıcıları ise giriş bilgilerini Meta Hesaplar Merkezi’ne ekledikleri takdirde bir uygulamanın giriş bilgileriyle diğerine de giriş yapabilecek.

Meta kullanıcılarını mevcut bilgileriyle yeni bir hesap oluşturulduğunda veya Hesaplar Merkezi’ne yeni bir hesap eklendiğinde haberdar edecek. Buna ek olarak, çift aşamalı doğrulama gibi güvenlik özellikleri de çalışmaya devam edecek. Böylelikle Instagram giriş bilgilerinizi ele geçiren birinin Facebook hesabınıza sızması zorlaştırılmış olacak.

meta hesaplar merkeziMeta Hesaplar Merkezi’nde ve giriş deneyiminde sunduğu bu yeniliklerin şimdilik sadece Facebook ve Instagram’la sınırlı olduğunun altını çizdi. Şirket, tüm teknolojileri arasındaki bağlantılı deneyimleri geliştirmenin yollarını keşfetmek için çalışmaların süreceğini belirtmeyi de ihmal etmedi.

#Meta #Hesaplar #Merkezi #daha #işlevsel #hâle #geliyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu