Güzellik

Siyah çayın saça yaptığı mucizevi etkileri duyunca inanamayacaksınız!

[ad_1]

Çay artık gün içinde tükettiğimiz bir içecek değil aynı zamanda güzellik rutinlerinin de vazgeçilmezleri arasında. Şiş gözlere uygulanan çaylı pamuk uzun senelerdir kullanılan ve bilinen yöntemler arasında. Peki saçları çay ile durulamanın kırıklara iyi geldiğini ve saçı canlandırıp uzattığını duymuş muydunuz? Saçı korumak için ihtiyaç duyulan Antioksidanlar ve anti-enflamatuar, antiseptik ve antibakteriyel özellikler taşıyan ve kafein içeren çay, saçların beslenmesinde büyük rol oynamaktadır.

Siyah çayın saça faydaları:

1) Sağlıklı saç uzamasına teşvik eder

Hızlı Saç Uzatan Ürünler ve Öneriler - blog11

 

Siyah çay ve yeşil çay, saç derisindeki kan dolaşımını iyileştirerek ve yaygın saç derisi enfeksiyonlarını önleyerek saçların sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Çayın içeriğindeki yüksek miktardaki kafein, sağlıklı saç derisi ve saç telleri için folikülleri uyarır.

2) Saç dökülmesiyle mücadeleye yardımcı olur

Saç dökülmesi neden olur? Saç dökülmesine ne iyi gelir? - Memorial

Siyah ve yeşil çaydaki antioksidan özellikler nedeniyle, iltihaplı saç derisini yatıştırmaya da fayda sağlar ve böylelikle saçların kopup dökülmesinin önüne geçer. Kafein içeren siyah saç saç büyümesini güçlendirerek saçların daha sağlıklı olmasına yardımcı olduğu için dökülme problemlerinin de önüne geçmektedir.

3) Daha parlak görünmesini sağlar

Parlak Saçlar İçin Bitkisel Öneriler Saraçoğlu | Doğalsağlık.Net

Siyah çay düzenli kullanımda saçların parlaklığını kazanmasını sağlamaktadır. Saçlar nemli ve sağlıklı oldukları zaman parlar. Siyah çay, sağlıklı saçları destekler ve parlaklık kazandırır. Eğer nemi emen kuru saçlara  sahipseniz, siyah çay sayesinde saçlarınız canlanıp parlayacaktır.

Nasıl kullanılır?

Malzemeler:

  1. Siyah ya da yeşil çay
  2. Su
  3. Sprey şişesi

İki bardak kaynar suda siyah çay poşeti demleyin ve kullanmadan önce soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra bir sprey şişesine dökün. Uygulama işlemi biraz zahmetli olabilir, çünkü iki kere duşa girmenize neden olacak. Duş sırasında saç yıkama rutininizi her zamanki gibi uygulayın. Saçlarınızı şampuanlayın ve kremleyin. Saçlarınız nemli iken sprey şişesindeki çayı saçlarınıza püskürtün. 30-40 dakika kadar saçlarınızda bekletin ve ardından soğuk su ile durulayın. Saçları soğuk su ile durulamak başlı başına parlaklığını yeniden kazanmasına yardımcı olacağı gibi çayla beraber ekstra etki yapacaktır.

[ad_2]

#Siyah #çayın #saça #yaptığı #mucizevi #etkileri #duyunca #inanamayacaksınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu