Sosyal Medya
Trend

İnstagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnstagram takip engeli nasıl kaldırılır takipçi engelleme sorunu son zamanların en büyük sorunlarından biri. Birçok kullanıcı bu sorunla karşılaşıyor ve bir çözüm arıyor. Bu soruna gerçekten bir çözüm var mı, takip sürecinin devam etmesi ne kadar sürer ve takipçi tarafından engellenmeden nasıl takip edilir? Sorularınızın cevaplarını hazırladık.

Instagram Takip Engeli Nedir, Nasıl Kaldırılır?, Instagram’da takipçi engelleme sorunu son zamanların en büyük sorunlarından biri. Birçok kullanıcı bu sorunla karşılaşıyor ve bir çözüm arıyor. Bu soruna gerçekten bir çözüm var mı, takip sürecinin devam etmesi ne kadar sürer ve takipçi tarafından engellenmeden nasıl takip edilir? Sorularınızın cevaplarını hazırladık.

Instagram Takip Engeli Nedir?

Instagram yapılan işlemlere göre bu ceza süresini belirlemektedir. Deneyimlerimizden sonra:

 • Takip işlemi hızlı bir şekilde art arda 1-2 kez yapıldıysa, genellikle 24-48 saat arasında hesaplarınızda engel açılır.
 • Bu durumda Instagram, engellemenin kaldırılacağı süreyi size bildirecektir.
 • Engel kaldırıldıktan sonra devam ettiğiniz durumlarda hesabınızın açılması 7 günü bulabilir.
 • Özel bir yazılım kullanarak hesabınızı büyütmeye çalışırsanız, hesaplarınızın takipten çıkması 30 günü bulabilir.

Instagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

Özel bir yazılım olmadan yapacağınız işlemler için bu tarihi size Instagram kendisi söyleyecek ve o zamana kadar beklemekten başka bir çözüm yok. instagram takip engeli nasıl kaldırılır

instagram takip engeli nasıl kaldırılır
instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Instagram ile İletişime Geçme Adımları:

 • İlk “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Ardından sayfadan “Yardım” kısmına girin.
 • Menüde “Sorun Bildir” seçeneğine girin.
 • Açılan Pop-up ekranından“Sorun Bildir” seçeneğine girin.
 • Sorunumuzu yazacağımız form alanı ve ekran görüntüsü ekleme alanı ile karşı karşıyayız.

Sorunumuzu yazdıktan sonra çıkan uyarının ekran görüntüsünü alıp eklemek için ” + ” işaretine tıklayalım. Ekran görüntüsü eklemek zorunlu değildir, sadece sorununuzu yazabilirsiniz. Ardından konumuzu Instagram’a gönderiyoruz. instagram takip engeli nasıl kaldırılır

 

Bu operasyondan sonra Instagram’ın dönüşünü bekliyoruz. Tecrübelerimize göre, hesabınızda yaptığınız işlemler aşırı spam işlemleri içermiyorsa (özel yazılım kullanımı, sahte takipçi satın alma vb.), olumlu geri dönüşler vardır.

 

Instagram Takip Engelleme Sorununu Tekrar Yaşamamak İçin Yapılması Gerekenler

 • İstenmeyen e-posta riski oluşturan eylemlerden uzak durun. (Sahte takipçiler, takipçi satın alma, özel yazılım kullanarak hesap büyütme vb.)
 • Arka arkaya 15-20 takipten fazlasını yapmayın. instagram takip engeli nasıl kaldırılır
 • Hesabınızı gün içine yayarak en fazla 100 kişiyi takip etmeniz daha güvenlidir.
 • Hesabınızı sadece takip için kullanmayın. Normal insan davranışınızı sürdürün. Bir gönderiyi beğenin, bir gönderiyi paylaşın, bir hikaye izleyin, bir hikaye ekleyin. instagram takip engeli nasıl kaldırılır

 

Instagram Takip Engeli Nedir, Nasıl Kaldırılacağını açıklamaya çalıştık. Unutulmamalıdır ki Instagram bu işlemleri hayatımızı zorlaştırmak için değil, kolaylaştırmak için daha kaliteli, temiz ve güvenli bir sosyal medya deneyimi sunabilmek adına yapmaktadır. Kurallara uygun davranırsak daha az hata ve uyarı ile karşılaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu