Mobil

TCL 40R 5G sessiz sedasız resmiyet kazandı

TCL 40R 5G adını taşıyan yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 700 işlemcisi bulunuyor. Orta segmentte konumlanan 5G telefonda 50 megapiksel ana kamera ve 5000 mAh kapasiteli pil de mevcut.

Akıllı telefon, 6.6 inç büyüklüğünde IPS LCD ekranla geliyor. Bu ekran HD+ çözünürlük sunuyor. Ekranın üstündeki damla çentik ise 8 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Arka tarafta ise 50 megapiksel ana kamerayı 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü tamamlıyor.

MediaTek’in Dimensity 700 işlemcisine 4 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı içinse 64 ve 128 GB olmak üzere iki seçenek sunuluyor. Yazılım tarafında ise Android 12’yi TCL UI 4.0 tamamlıyor.

TCL 40R 5G’ye ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pil veriyor. Bu pil 15W şarj desteğine sahip. Telefonun parmak izi tarayıcısı da kenardaki güç butonuna entegre edilmiş.

TCL 40R 5G için Yıldız Tozu Moru ve Yıldız Işığı Siyahı adını taşıyan iki renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefonun Avrupa fiyatı 240 avro olarak belirlendi. Telefonun diğer ülkelerde hangi fiyatla ve ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bilgi verilmedi.

#TCL #40R #sessiz #sedasız #resmiyet #kazandı

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu