İnternet

Technoblade 23 yaşında kanser nedeniyle öldü

Minecraft ile ilgili videolarıyla bilinen ünlü YouTube yapımcısı Technoblade, kansere karşı yürüttüğü yaşam savaşını kaybetti ve 23 yaşında hayata veda etti.

Yapımcının babası, perşembe günü YouTube’da yayınladığı “so long nerds”, yani “tekrar görüşünceye dek hoşçakalın inekler” başlıklı videosunda Technoblade tarafından yazılmış mesajı okudu. Bu video, ailesi tarafından son aylarında planlanmıştı, ancak babası, mektubun Technoblade tarafından, ölümünden sekiz saat önce yazıldığını söyledi. Bu arada yapımcı, adının Alex olduğunu açıkladı.

Babası tarafından okunan mesajında “Herkese merhaba, Technoblade burada. Bunu izliyorsanız. Ben öldüm” ifadeleri yer aldı. “Yıllar boyunca içeriğimi desteklediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bir yüz hayatım daha olsaydı, sanırım hayatımın en mutlu yılları olduğu için her seferinde Technoblade olmayı seçerdim.”

Babası ise, “Birinin isteyebileceği en harika çocuktu. Technoblade’i özlüyorum” dedi. Ailesi, videonun sonunda, bu tweet’te görülebilecek bir açıklamayı da paylaştı. Açıklamada “Technoblade ailesi olarak, onun hayranlarına ve meslektaşlarına ne kadar hayran olduğunu ve saygı duyduğunu bilmenizi istedik. Technoblade’in ilk çevrimiçi günlerinden beri, her zaman izleyicilerini memnun etmenin ve ödüllendirmenin yollarını arıyordu.” ifadeleri yer aldı.

“Nihai başarılarından sonra bile, bir şekilde iyi huylu alçakgönüllülüğünü korumayı başardı, kendine güveni ve kendini küçümseme arasındaki sevimli bir dengeyle rekabet etti. Kişisel şöhretten kaçındı ve gerçek kimliğini gizli tutmak için çok çalıştı ve sizden rica ediyoruz, onun mahremiyetini ve ailesinin mahremiyetini koruma arzusunu yerine getirin.”

YouTube’da 10.8 milyon abonesi olan Technoblade, Ağustos 2021 tarihinde yayınladığı videoda kanser belirtileri göstermeye başladığını açıklamıştı.

Ayrıca Technoblade’in online mağazasında, satışlardan elde edilen gelirin bir kısmının Amerika Sarcoma Vakfı‘na bağışlanacağını belirten bir mesaj var. “Bu online mağaza Technoblade’in ailesi tarafından yönetiliyor. Yıllar boyunca ne kadar sevinç yaydığını biliyoruz ve mesajını yaymaya devam ettiğimizden emin olmak istiyoruz.” ifadesi yer alıyor. Mağazadaki ürünler arasında “so long nerds”, “Alexander ‘Technoblade” ve “1999-2022” yazan siyah bir tişört de bulunuyor.

Technoblade’in arkadaşları ve hayranları, ölüm haberinin ardından duygulandıran övgüler yayınladılar.

Technoblade, kanalını 2013 yılında açtı ve hızla tanınmaya başladı. “İçerik oluşturucu alanındaki en iyi Minecraft oyuncularından biri” olarak anılıyordu.#Technoblade #yaşında #kanser #nedeniyle #öldü

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu