Sinema Dizi

Uyanış: Büyük Selçuklu 15. BölümUyanış: Büyük Selçuklu 15.Bölüm Özet:

Faysal’ın kafilesini durdurup Rüstem’i yakalamaya çok yaklaşmış olan Sencer, Tapar tarafından engellenmiş, Rüstem’i yakalamaktan son anda alıkonulmuştu. Tapar ve Sencer saraya geldikleri vakit, Arslantaş, Rüstem’i saraya getirmeyi başarmıştı. Arslantaş, Rüstem’i nasıl yakalamıştır? Rüstem’in Şelemzar’dan çıkarmayı başardığı Sırlar Kitabı‘nı ele geçirebilmiş midir? Altın kervanıyla Rüstem’i kaçıran Faysal’ın Batıni olduğu ortaya çıkacak mıdır?
Öte yandan Terken’in Nizamülmülk’ü ve Seferiye’yi zehirlediğinden emin olan Elçin, Firdevs üzerinden Terken’e bir tuzak kurup zehri yapan büyücünün mekânını bulmuştu. Ne var ki; büyücüyü bulmayı umduğu yerde iki ceset vardı; büyücü ve Nizamülmülk’ün ilacına zehri karıştıran Esma’nın cesetleriydi bunlar. Terken tarafından bir tuzağa çekildiğini iş işten geçtikten sonra anlayan Elçin ne yapacaktır? Elçin’i cinayetle suçlayıp şantaj yaparak onu saraydan kovmayı başarmak üzere olan Terken’i nasıl bir sürpriz beklemektedir?
Andreas’ı savaşta mağlup eden ve onu ölümle cezalandıran Melikşah, ordusuyla birlikte Kuvel Kalesi’ne yürüyecektir. Bizans’la arasında bir denge unsuru olan Kuvel Kalesi’ni topraklarına katacak mıdır? Bizans ile nasıl bir antlaşmaya varacaktır? Kuvel’den dönüş yolunda Melikşah’ı bekleyen sürpriz ne olacaktır?
Tüm bunların yanı sıra Andreas’ın gözden çıkarıldığını anladıktan sonra Markus’la ittifak kuran Sabbah’ın yeni planı ne olacaktır? Kaos çıkarıp Haçlı orduları için uygun ortam hazırlamak için Selçuklu topraklarına gelen Markus’un ilk icraatı ne olacaktır?

#UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

——————–

Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları:
Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

——————–

TRT 1 Sosyal Medya Hesapları:
Resmi Facebook Sayfası:
Resmi Twitter Sayfası:
Resmi Instagram Sayfası:

4485320 Kişi Okudu    –    45631 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Uyanış #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

46 Yorum

  1. Gercek Selcukluyla hic bir alakasi olmayan Bir film saray icinde terken hatun disarda Hassan sabbah yaziklar olsun Selcuklu ismini kullanarak milyonlarca dolar aldiniz zehir zikkim olsun yani Selcuklu bu kadar acizmi yahu Boyle filmin icine tukureyim vesselam

  2. Terken hatun ihanet hirs olmayan Bir cocuk icin taht hirsi bu gidisle Malik Sahin fazla yasamaz yazik saray icindeki fitne fesat o devletin sonu fazla Uzun omurlu olamaz yahu senarist senin yaptigin filmin icine tukureyim vesselam

  3. Müthiş Bir Diziiii Seyircileri Etkilemek İcin Acık Sacık Yok Edepsizlik Yok Öpüşme Yok Mini Etek Yok Sevişmek Yok Cıplak Bacak Yok Alnının Bileyin Teriyle 4.5 Milyon Seyircileri Olmuşsa Bence Oskarlık Bir Diziiii..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu