Mobil

Vivo X Fold Plus resmiyet kazandı

Katlanabilir ekranlı Vivo X Fold Plus, bir süredir devam eden paylaşımların ardından resmen gözler önüne çıktı. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci bulunuyor. Bu işlemci Qualcomm’un resmi rakamlarına göre; performansta yüzde 10, güç tüketiminde ise yüzde 30’luk bir iyileşme vadediyor.

X Fold Plus ile orijinal X Fold arasındaki tek fark işlemci değil. Katlanabilir telefonda pil kapasitesi de 4730 mAh’e yükseliyor. İşlemcinin de daha verimli çalışması sayesinde X Fold Plus’ın orijinal X Fold’a kıyasla 2 saat daha uzun video izleme imkanı vereceği belirtiliyor.

X Fold’da 66W olan kablolu şarj hızı yeni telefonda 80W’a yükseliyor. Telefonun pili 18 dakika içinde yüzde 70 doluluk oranına ulaşıyor. Tam şarj içinse 35 dakika yeterli oluyor. 50W kablosuz şarj hızında ise bir değişiklik söz konusu değil.

X Fold Plus da 8 inç büyüklüğünde bir katlanabilir ekranla geliyor. Bu ekranı Ultra İnce Cam koruyor. LPTO panelin yenileme hızı ise 1 ila 120 Hz arasında değişiyor. Hem katlanabilir ekranda hem de 6.53 inç dış ekranda ultrasonik parmak izi tarayıcıları bulunuyor.

Katlanabilir telefonun menteşesi çok sayıda pozisyonda açık kalabiliyor. Bunun multimedya içeriklerinin tüketimi ve video görüşmeler için bir hayli işlevsel olduğu söylenebilir. Vivo’nun yeni katlanabilir telefonunda hoparlörleri optimize ettiğini belirtmekte de fayda var.

Arka kamera sisteminde ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. 48 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 12 megapiksel telefoto kamera ve yine 5 megapiksel telefoto kamera telefonun özellikleri arasında bulunuyor. 8 megapiksel kamera 5x optik zum yapabiliyor.

Vivo X Fold Plus için ne kadar ödemek gerekiyor?

Vivo X Fold Plus’ta Huaxia Kırmızısı olarak adlandırılan yeni bir renk seçeneği sunuluyor. Siyah ve mavi renk seçeneklerinde ise bir değişiklik söz konusu değil.

Vivo X Fold Plus Çin’de ön siparişe sunulmuş durumda. Katlanabilir telefon 29 Eylül itibarıyla raflardaki yerini alacak. Akıllı telefonun başlangıç fiyatı 10 bin yuan (25 bin 797 TL) olarak belirlendi.

#Vivo #Fold #resmiyet #kazandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu