Sağlık

Yemekten sonra uyumamanız için 4 neden!

1) Sindirim süreci boyunca harekette bulunun

Yemek yedikten sonra enerji, dolaşım sisteminden çekilir ve  üzerimize bir ağırlık çökmesi sonucu sonsuz derecede yorgun ve halsiz hale geliriz.

Vücut, sindirimi başlatabilmek için gastrointestinal sistemdeki kan akışını artırır; bu daha sonra kanı genel dolaşımdan çeker. Optimal: Sessiz bir yürüyüş, dolaşımı yeniden uyarır ve yiyecekler daha iyi sindirilebilir.

Yemekten sonra uykunuz geliyorsa bunlara dikkat!

2) Hareket etmemek mide ekşimesine neden olur

Mide ekşimesi çeken insanlar için egzersiz yapmak ideal bir çözümdür.

Ziyafetten sonra kendinizi doğrudan kanepeye atarsanız, mide asidinin yemek borusuna geri kaçma ve ekşi yanığı başlatma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ancak yürümek veya ayakta durmak mide asidinin geri akışını zorlaştırır.

Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir? Mide Ekşimesi Neden Olur Ve Nasıl Geçer? -Son  Dakika Haberi - Sağlık Haberleri

3) Şişkinlik ve gaz uzaklaştırılabilir

Mide rahatsız edici bir şekilde baskı yapıyor ve ilk şişkinlik yaklaşıyor mu? Çabucak ayakkabılarınızı giyin ve ormana çıkın! Yürüyüş, kasların bütünsel hareketi yoluyla bağırsak hareketini destekler.

NBL Türkiye - Düzenli Yürüyüşün 8 Faydası

4) Bitki çayı için

Yemeğinizin tadı ne kadar lezzetli olursa olsun ve yanında içki de olsa daha hızlı ve daha iyi sindirilmesine yol açmayacaktır.

Vücut öncelikle alkolü parçalamaya odaklanır ve yiyeceklerin sindirimini ihmal eder. Bunun sonucunda midede ve sindirim sisteminizde ağrılar meydana gelebilir.

Sindirim sisteminiz için iyi bir şey yapmak istiyorsanız, sindirim sistemi sorunlarınız için bitki çayınıza uzanmanız daha iyi olur. Özellikle, papatya, anason, kimyon veya zencefil gibi şifalı bitkiler içeren bitkisel çaylar tüketilmelidir.

Sindirim sistemine iyi gelen bitki çayları nelerdir? | Elmaelma


#Yemekten #sonra #uyumamanız #için #neden

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu