Kamu İş İlanları

9 Farklı Unvanda Kadrolu 1730 Devlet Memuru Alımı

Bakanlık 9 farklı unvanda 1730 devlet memuru alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı farklı ilanlarda devlet memuru alımı yapacak. Adalet Bakanlığı farklı unvanlarda kadrolu 5 ve 9 derece kamu personel alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı 9 farklı unvanda kadrolu devlet memuru alımı yapacağını duyurdu. Personel alımı ilanlarına göre bakanlık 1730 adet hakim, savcı, memur ve kamu personel alımı yapıyor. Adalet bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için kadrolu devlet memuru alımı yayınladı.

adalet-bakanligi-personel-alimi.jpg

Ceza ve Tevkifevleri 150 idare memuru öğrencisi ve 80 sözleşmeli personel alımı yapacak. 80 sözleşmeli personel unvanlarının 37 psikolog, 16 öğretmen, 19 sosyal çalışmacı, 2 veteriner, 1mühendis, 1 gıda mühendisi ve 4 fizyoterapist olduğu belirtildi.

Yayınladığı diğer ilanına göre Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere 1500 adet hâkim, savcı ve memur alımı yapacak. 1200 adli yargı hakim ve savcı adayı 150 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı adayı 150 idari yargı hâkim adayı olmak üzere 1500 kadroda personel alımı yapıyor.

ceza-ve-tevkifevleri-memur-alimi.jpg

Adalet Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Özel Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

görevini devamlı yapmasına engel bir sorunu bulunmamak, kekemelik ve benzeri engelleri bulunmamak.

idare memuru alımı için adayların En az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullarda veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen fakülte ve yüksek okullardan mezun olmak.

18 yaşını tamamlamış Savcı adaylığı için adayların yazılı yarışma sınav tarihi itibariyle avukatlık mesleğinde fiilen en az 3 yıl çalışmış olması gerekmektedir.

adli yargı Avukat adayları için hukuk Fakültesinden mezun olmak veya bir hukuk fakültesini bitirip Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava başarı belgesi almış olmak.

Bakanlık Personel Alımı Başvuru Tarihi;

Ceza ve Tevkifevleri personel alımı başvuruları 14 Ekim 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. 1500 personel alımı için başvurular 11 Ekim 2020 tarihinde sona erecektir.

230 Personel Alımı İçin Tıklayınız.

1500 Hakim, Savcı ve Devlet Memuru Alımı İçin Tıklayınız.


#Farklı #Unvanda #Kadrolu #Devlet #Memuru #Alımı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu