Kamu İş İlanları

Aile Bakanlığı 25 Şehir Kamu Memur Ve Personel Alımı Online Başvuruları

Aile Bakanlığı tarafından 25 şehir için kamu memur ve personel alımı ilanını yayınlandı. Kamu memur ve personel alımı online başvuruları başlamıştır. Başvurularda adaylardan Türk İşaret Dili Yeterlilik Sınav puan şartı esas alınacak mıdır? Başvuru şartlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kariyer kapısı üzerinden ilanını yayınlandı. Yayınlanmakta olan ilana göre Aile Bakanlığı 25 ilde bulunan Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bünyesine 25 kama memur ve personel alımı için online başvuru yapılacaktır.

Aile Bakanlığı 25 Şehir listesi belli oldu.

Elektronik ortamda yapılacak olan online başvurularda adayların istenilen şartları yerine getirmesi suretiyle ve Türk İşaret Dili Yeterlilik Sınavından (TİDYES) en az 60 puan ve üstü alması ile başvuruları kabul edilecektir. 25 Şehir Listesi belli olmuştur.

Kamu Memur Alımı ve Personel Alımı 25 Şehir Listesi

1 Adıyaman, 1 Ağrı, 1 Bitlis, 1 Bolu, 1 Düzce, 1 Edirne, 1 Elazığ, 1 Giresun, 1 İstanbul, 1 Kahramanmaraş, 1 Kastamonu, 1 Malatya, 1 Mardin, 1 Muş, 1 Ordu, 1 Osmaniye, 1 Rize, 1 Samsun, 1 Şanlıurfa, 1 Şırnak, 1 Tekirdağ, 1 Tokat, 1 Van, 1 Yozgat, 1 Zonguldak olmak üzere toplamda 25 il için 25 kamu memur ve personel alımı yapılacaktır.

Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Her hangi bir Kamu kurumlarından maaş almıyor olması.

En az ortaöğretim mezunu olması.

65 yaşından gün almamış olmamış olması.

Başvuru yapan adayların Türk Dili Tercümanlığını yapacak seviyede olması ile İşaret Dili bildiğini gösteren bir belge ve sertifika sahibi olması.

En az 2 yıl iş tecrübesine sahip olması.

Kamu Personeli Alımı İçin İstenilen Özel Şartlar Nelerdir?

Alımı yapılacak olan adaylardan Türk Dili Yeterlilik Sınavı (TİDYES) üzerinden en az 60 puan ve üzeri almış olması gerekir.

aile-bakanligi-memur-alimi.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İşaret Dili Tercümanı alımı yapacaktır.

Başvuru Şekli

Aile Bakanlığı tarafından 25 şehir için kamu memur ve personel alımı için başvurular 3 ve 21 Ekim tarihleri arasında Kariyer kapısı resmi web sayfası üzerinden online olarak iş başvurularını yapmaları gerekir.


#Aile #Bakanlığı #Şehir #Kamu #Memur #Personel #Alımı #Online #Başvuruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu