Mobil

AirPods Pro 2 kulaklık uçları için Apple uyarısı

[ad_1]

Apple, birinci nesil AirPods Pro’nun silikon uçlarının ikinci nesil kulaklıklara uymadığını ve bunların birbirleriyle kullanılmamasını söylüyor. MacRumors‘ın haberine göre, şirket AirPods Pro kulaklık uçları destek sayfasını yeni bir bölümle güncelledi. Türkçe sürüme bu değişiklik ise henüz yansıtılmadı.

Güncellenen sayfada şirket, “kulak uçları, en yüksek kalitede ses deneyimi sunmak için AirPods Pro nesli için özel olarak tasarlanmıştır” ifadesine yer veriyor. “Sonuç olarak, AirPods Pro’nuzla birlikte gelen kulak uçlarını kullanın. AirPods Pro (1. nesil) kulak uçları, AirPods Pro (2. nesil) kulak uçlarından belirgin şekilde daha yoğun bir ağa sahiptir,” diyor Apple’ın destek sitesinde.

Daha gevşek bir ağ deseni ses kalitesinde gerçekten bir fark yaratabilir mi? Belki bir laboratuvar test ekipmanı, kulaklık uçları arasındaki bazı farklılıkları ortaya çıkarabilir, ancak ses kalitesi açısından çok büyük fark yaratmayacağı şimdiye kadar kulaklıkları inceleyenler tarafından dile getiriliyor.

Apple’ın kulaklık ucunun ağını yeniden tasarlaması, yerleşik mikrofonları kullanarak AirPods Pro’nun uyumunu, geçirmezliğini ve ses performansını sürekli olarak analiz eden ve her zaman açık bir özellik olan Adaptive EQ’nun yararına olabilir. Uyarlanabilir ekolayzır, ses çıkışını ve gürültü gidermeyi gerçek zamanlı olarak optimize ediyor. Her AirPods Pro modeli için Adaptive EQ’nun varsayılan kulaklık ucu ağ yoğunluğunu bekleyecek şekilde ayarlanmış olması mümkündür.

Her ne olursa olsun, Apple’ın yeni AirPods Pro için doğru kulak uçlarını kullanmaya teşvik etmesine rağmen, eski AirPods Pro kulaklıklarınızdan kalan yedek bir kulaklık ucunu yeni kulaklıklarla kulanmanız fazla bir değişiklik getirmeyebilir. Bunların uyumu konusunda herhangi bir sıkıntının bulunmadığına belirtmeden geçmeyelim.

AirPods Pro 2 özellikleri

Yeni H2 çipten güç alan AirPods Pro, Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod özelliklerinde sağlanan büyük gelişmelerle çığır açıcı bir ses performansı sunarken eskisinden daha da etkileyici, benzersiz bir Uzamsal Ses deneyimi yaşatıyor. Müşteriler şimdi Dokunmatik denetimle ortam oynatma ve doğrudan alt uçtan ses düzeyini ayarlama özelliğinin yanı sıra daha uzun pil ömründen, yepyeni bir şarj kutusundan ve kulağa daha iyi uyum sağlaması için ekstra bir kulaklık ucu boyutundan da yararlanabiliyor. 2. nesil AirPods Pro’nun fiyatı 5399 TL olarak belirlendi.

[ad_2]

#AirPods #Pro #kulaklık #uçları #için #Apple #uyarısı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu