Sinema Dizi

Akça Hatun'un Geçmişi I Alparslan Büyük Selçuklu 2. BölümAlparslan: Büyük Selçuklu 2. Bölüm Özet

Ölüm kıskacındaki Alparslan son anda kurtulurken, Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Pasinler Ovası tarihin en uzun ve kanlı savaşlarından birine ev sahipliği yaparken, Alparslan şehit edilen Şehzade Hasan ve her Türk’ün intikamını almaya karalıdır.
Diğer yandan obadaki tüm gözler ise çağrı Bey’e hançer indirirken yakalanan Akça’nın üzerindedir. Akça göründüğü gibi Bizans’tan kaçan masum bir Türkmen kızı mıdır, yoksa Selçuklu’yu yok edecek sinsi bir planın anahtarı mı? Yüreğine büyük sırlar mühürlemiş olan Akça hiç beklemediği bir anda öğrendiği gerçekle hayatının şokunu yaşayıp sarsılırken, artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Savaş sonrası İmparator’dan gelen sürpriz emir Bizans’ı karıştırır. Ani Tekfuru Kekavmenos, Selçuklu’ya darbe vuracak yeni hamlesini yaparken, General Dukas’ın beklenmedik hareketi herkesi şok eder.
Öte yandan Alparslan’ın gözü, ihanet içinde olduğundan şüphelendiği Emir Bozan’ın üzerindedir. Bu durum iki kardeşi, Alparslan ve Süleyman’ı kavganın eşiğine sürüklerken obada gerilim had safhaya çıkar. Vaspurakan’daki Müslümanları özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Alparslan zekâ dolu bir planla Bizans’ı alt ederken, herkes Yannis’in kurduğu acımasız tuzaktan habersizdir.

Alparslan Büyük Selçuklu her pazartesi 20.00’de TRT 1’de!

#AlparslanBüyükSelçuklu Sosyal Medya Hesapları: Alparslan: Büyük Selçuklu fragmanlar için tıklayın Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

———

#TRT1 Sosyal Medya Hesapları: Resmi Facebook Sayfası: Resmi Twitter Sayfası: Resmi Instagram Sayfası:

1035278 Kişi Okudu    –    11913 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Akça #Hatun39un #Geçmişi #Alparslan #Büyük #Selçuklu #Bölüm

*

İlgili Makaleler

38 Yorum

 1. Alpagut aslinda cok övgü hakediyor o disi kurdu yetistien aplarslana alyik es eden o aslinda. O kafirlerin yaninda ona kadinligi, imani ögreten de o. Alpagut sanndigimizdan da lnemli

 2. Yetti gari bu hasretlik ! Ağlaya ağlaya göz pınarlarımız kurudu ! Ağladık bittik Bu sırrı taşımak ağır geliyor artık. Geçen gün dilencinin birisine söyledim sırf söyleyip rahatlamak için ! Rahatlamadım ama ! Çünkü anladım ki bilmesi gereken bir kişiye söylemem gerekiyormuş. Ardından bende Akça 'nin peşinden Ani kalesine gittim..
  TRAKYALI DAMARIM TUTTU BİR ANDA. Akça'nın peşinden Ani kalesine gittim. ANİ LEN NERDE AKÇA yani Meryem in other words Maria ANİ NERDE dedim. Orda demirci esnafın birisi Beyim Burası işte dedi. Onu demiyom be ya ! Demircinin avradı da oradaydı. Anı nerde Maria diye sordum. Kadıncağız da benim adım Maria değil Eftelya dedi Ani de burası dedi. Meğer kalenin adı Aniymiş! Benim şivemden dolayı yanlış anlamışlar. Ben Ani nerde Maria diye soruyorum ya kendisine. Kadın da kendisine Maria diye seslendiğimi zannedip bir de Ani kalesinin içinde olduğum halde kaleyi sorduğum için dalga geçiyorum sanmış Demirci esnaf kocasıyla. Oysaki ben Hani nerede Maria demek istiyorum ama biz Trakya da H kullanmadığımız için Ani nerde Maria diyom. İŞTE ARKADAŞLAR BİZANSLILAR ile öyle bir anım olmuştu komik sayılabilecek. Umarım anlamışsınızdır. Kalenin adı Ani , Hani = Ani , Demircinin avradının adı Eftelya ( ama varya bir içim suydu. Kesin zorla vermişler o hayvana o güzelim kızı. O ter kokan hayvanat yer yarılsa evlenmeleri mümkün değil. Adamın göbeği öyle büyük öyle büyük ki öylesine kıllı öylesine kıllı ki kafasına kese kağıdı geçirip bu nedir diye sorsan yüz kişiden doksanı bu bir Goril ya da Şempanze falan derdi.neyse lafa tutmayın beni Maria bulmam lazım. Aaaaaoooff Ani nerdesin be?

 3. Şu sahnedeki duygu yükü olağanüstü. Hele Alpagut ile Hasan Bey'in senkronize öğütü mükemmel yapılmış. Ara sıra izlerim tüylerim diken diken olsun diye

 4. Aciziz,
  Beşeriz,
  Kusurluyuz.
  Başımıza her hal gelir,
  Ama yüreğindeki ülkün kavi oldukça hiçbir şeyden korkma.
  Kavi tuttuğun o ülkü seni yarına çıkarır

 5. Ya biri beni aydinlatsn bu akça değilmiydi saraydaki babasinin pilanini uygulayip mihammedin babasini öldurmeye çalisan babasina hayallerinde boyle bir oyun için söz verdini gosteren türklerden öcumuzu alacağiz diyen yılani yatağin üzerine koyup adami ısirmasini sağlamaya çalisip sonra yakalandi diye yilani ölduren sonrada ağlayarak yılani.gömen şimdi biranda baska bir rölle ağlayiyor baba diyor babani biliyordunda neden ovaya kötu amaclar icin geldin

 6. Harika 🏅 bir bölümdü.Akça'nın 👑 bir Türkmen kızı 💕 olması ☺ ve gerçeklerin ☺ farkında olması ☺ Muhteşemdi 👏.Akça'nın 👑 hayin olmamasına ☺ ve Hasan'ın (Nizamülmülk'ün) 👑 kızı olmasına ☺ çok sevindim 😊.Akça'nın 👑 Hasan'a (Nizamülmülk'e) 👑 "Baba" 👪 diğişi 😯 ve Hasan'ın 👑 da gözlerinin dolması 😯 aşırı duygusaldı #AlparslanBüyükSelçuklu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu