İşkur İş İlanları

Almanya'da yeni oturum fırsatı, iltica süreci kolaylaşıyor #almanyaişçialımı


#almanyaişçialımı #almanya #işçialımı #almanyahaberleri

Almanya’da Federal Meclis, iltica sürecini hızlandıran ve başvurusu reddedilmiş kişilere belli koşullarda oturum hakkı imkanı tanıyan iki ayrı yasa tasarısını kabul etti.

Tasarı, iltica sürecinin azami altı ayda tamamlanmasını öngörüyor. Ancak geçerli sebepler olduğu takdirde bu sürenin 18 aya kadar uzatılmasına imkân tanınacak.
Yasa tasarısının en dikkat çekici maddelerinden biri, Federal Göç ve Mülteciler Dairesi (BAMF) tarafından gerçekleştirilen ve düzenli inceleme olarak adlandırılan uygulamanın kaldırılması.
Mevcut düzenlemede, iltica statüsüne uygunluğun kabulü ve mülteci statüsünün verilmesi işlemlerinde iptal ya da geri alma için herhangi bir sebep olup olmadığı belli bir süre sonra yeniden inceleniyor. Tasarı yasalaşırsa, inceleme sadece “gerektiği takdirde” yapılacak.
Ayrıca iltica prosedüründe yer alan görüşmeler istisnai durumlarda telefonla yapılabilecek.
Oturum hakkı
Federal Meclis, iltica başvurusu reddedilmiş, ancak çeşitli sebeplerden dolayı ülkelerine geri gönderilemedikleri için “müsamaha gösterilen” statüsündeki kişilere oturum hakkı yolunu açacak yasa tasarısını da kabul etti.
Kabul edilen tasarı, Almanya’da yasal güvencesi olmadan yaşayan ancak ülkeye entegre olabilmiş yabancılara oturum hakkı verilmesine imkân tanıyor.
Tasarıya göre, 31 Ekim 2022’ye kadar en az beş yıl Almanya’da yaşamış biri, eğer bu dönem içerisinde herhangi bir suç işlememişse, bu kişiye uzun süreli oturum koşullarını yerine getirebilmesi için 18 ay tanınacak. Söz konusu şartlar arasında Almanca bilgisi ve maddi olarak kendi yaşamını sürdürebilme bulunuyor. Talep edilen koşulları 18 ay sonunda yerine getiremeyenler, “müsamaha gösterilenler” statüsüne geri dönecek.
Suçluların yanı sıra sınır dışı edilme endişesiyle kimliğini gizleyenler de bu yasadan faydalanamayacak.
Hükümet, tasarıdan etkilenecek kişi sayısının 136 bin civarında olduğunu belirtiyor.

📌 Telegram kanalım:

Destek olmak için kanala katılın:

23606 Kişi Okudu    –    1257 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#Almanya39da #yeni #oturum #fırsatı #iltica #süreci #kolaylaşıyor

almanya işçi alımı

İlgili Makaleler

28 Yorum

 1. Abi yani şunu mu demek istiyorsun biz diyelim ki evrak veriyoruz iltica gerekçesi diye eskiden inceleniyordu şimdi incelemeyecek mi araştırılmayacak mı evraklar

 2. Bunların vereceği otumu yerin dibine batsın insanları kalpten götürdüler verecekleri avlaya kartı mı sanki tüm avrupa iltica kadar zor bir durum yok tur çekin bilir sadece süriyeli lere kolaylık sağladılar

 3. 1 milyon kurd genci Rojavaya gecsin Silahlanip kuzeye donsun Sehirlere hakim olsun Kayyumlari havaya ucursunlar ki bi Rojavayi agizlarina bile alamasinlar bu hiyar lar

 4. Siyasi iltica Avukatı 'DÖRİS KÖSTERKE ZERBE ' Kesinlikle çok iyi bir Avukat aynı zamanda cazip ücret talep ediyor. Benim ve Ailem için çok iyi bir avukatlık yaptı tavsiye ediyorum. Wiesbaden da kalıyor.

 5. Ortada bi Kürt sorunu yok Ermenilerle Türk milleti arasında sorun var Kürtlerin arasına girmiş ermeniler var Türklerin arasınada fetö girmişti o da ermeniydi

 6. ŞÖYLE BÖYLE BAK DA SÖYLE
  🇹🇯 KURDISTAN WARFARE WAR AGAINST SYRIAKURDISTAN SYRIAKURD'S
  👉DDR SYRIAKURD'S SHIAISM CHRISTIAN REVOLUTIONARYS COMMUNISTS VS BRD IRAQKURD'S SUNNISM JEWS👈
  DDR SYRIAKURD'S ALLIED KGB SOWJETUNION RUSSIA IRAN SYRIA CHINA NORDKOREA ARMENIA CUBA MEXICO CATALONIAN
  BRD IRAQKURD'S ALLIED FSA DAESH ISIS NATO CIA AMERICA EUROPE TURKEY ISRAEL KATAR SAUDI-ARABIA AZERBAIJAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu