InstagramSosyal Medya
Trend

İnstagram Post Tasarımı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır? Günümüzde birçok kişi freelance olarak çalışarak yani evinden, uzaktan ve bireysel olarak hizmet vererek para kazanıyor.

Çağın teknoloji çağı olmasıyla birlikte birçok yeni meslek, iş dalı günümüzde yaygınlaşmaya başladı. İnternetten para kazanma, instagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır? Gibi sorular gündeme gelip kişiler bu konuları araştırmaya başladı.

Günümüz çağının ve bilgisayar meslekleri arasında yaygınlaşan grafik tasarım çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Grafik tasarım denildiğinde aslında alan oldukça geniş. Logo tasarım, matbaa hizmetleri, web tasarım, css, instagram post tasarımı ve profesyonel video tasarımları gibi birçok alanda kullanılan grafik hizmetlerinde bu alana yoğunlaştığınızda para kazanma olasılığınız çok yüksek. Öncelikli olarak grafik alanında hangi daldan ilerlemeniz gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. instagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır?

Günümüzde gördüğümüz reklamlar, web siteleri, cafe menüleri, yemek servisleri hatta ve hatta oto yıkamalarda, market broşürlerinde ve çok daha fazla alanda grafik tasarımcıların imzalarına rastlıyoruz. O zaman sizlere meslek hakkında biraz bilgi verelim. İnstagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır? sorusuna cevapta bulabileceksiniz. instagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır?

 

Nasıl Grafik Tasarımcı Olabilirim?

Grafik tasarımcı olmak için öncelikle üniversitelerde bu bölümü tercih edebilir, grafik tasarım eğitimi alarak bu bölümü meslek edinebilirsiniz. Ama artık yaş olarak çok daha küçük bireyler bile internetten ve bilgisayardan öğrendikleri uygulamalar, yardımcı uygulamalar ile grafik tasarlayabilmekte. Bundan dolayı grafik tasarımcı olmak istiyorsanız bölümü okurken kendinizi bu alanda geliştirebilir diplomanızı almadan önce belki kendinize bir iş bulmuş hatta kurmuş bile olabilirsiniz. İnstagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır?

 

Grafik Tasarım Nasıl Öğrenebilirim?

Grafik tasarımcı olmak için Adobe, Corel gibi programları kullanabilmek gerekiyor. Eğer okulda grafik tasarım eğitimi almıyorsanız ki eğitimi alsanız bile programları size tam olarak kimse öğretemez. Araştırarak, okuyarak ve hayal gücünüzü kullanarak bu programları öğrenebilirsiniz. Photoshop uygulamalarını anlatan Udemy gibi birçok platformda ücretli dersler Youtube gibi platformlarda ücretsiz dersler mevcut. Bu dersleri izleyerek, dinleyerek grafik tasarım uygulamalarını öğrenebilirsiniz.

 

Adobe Programlarını Kullanamadan Nasıl Grafik Tasarım Yapabilirim?

Artık teknoloji o kadar gelişti ki bu programları öğrenmeden bile tasarım yapmak, grafik yapmak mümkün. Çeşitli internet siteleri, uygulamalar ve ücretsiz seçenekler sayesinde sadece bilgisayar kullanmayı bilerek hatta telefonunuzdan bile grafik tasarımı yapmanız mümkün. İlk olarak bilgisayarınızda ve telefonunuzda kullanabileceğiniz bence en önemli grafik uygulaması olan bir uygulamadan bahsedeceğim. Başka bir yazımızda diğer uygulamalardan bahsedebiliriz.

 

 

instagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır
instagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır

 

Canva Kullanarak Grafik Tasarım Yapmak

Canva web sürümü, bilgisayar uygulaması ve aynı zamanda telefonlarda uygulaması olan kolay bir şekilde sürükle bırak yöntemleri ile tasarım yapmanızı sağlayan bir proje. Canva sayesinde kendinize veya dışarıya Logo tasarımları yapabilir, Instagram Postu tasarlayabilir, Matbaa ürünleri tasarlayabilir, birçok tasarım ürününü bu uygulamadan oluşturabilirsiniz. Canva’ yı tam anlamıyla kullandığınızda neredeyse yapamayacağınız hiçbir şey yok diyebilirim. Tabii ki profesyonel uygulamalar ile çok daha özgür şekilde tasarımlar ortaya çıkarabilsekte bu uygulamaları bilmeyenler ve aperatif tasarımlar için olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir uygulama.

Canva’ nın en güzel özeliklerinden biri Canva hesabınızı oluşturduğunuzda telefonunuzdan veya herhangi bir bilgisayardan hesabınıza girerek tüm çalışmalarınıza erişebiliyor olmanız. Aynı zamanda birden fazla kullanıcıyı hesabınıza tanımlayabilir ekibinizle uzaktan beraberde çalışabilirsiniz.

Canva ile tasarım yapmak istediğinizde öncelikle hangi tasarımı yapmak istediğinizi size sunduğu seçenekler arasından seçmeniz gerekiyor. Canva size broşürden, kartvizite, menü tasarımından, logo tasarımına kadar tüm seçenekleri sunuyor.

Yapacağınız tasarımı belirledikten sonra Canva hazır şablonlar üzerinden sizlere önerilerde bulunuyor. Birçok hazır şablon üzerinden istediğinizi seçebilir bu şablonlar üzerinde istediğiniz şekilde oynama yapabilirsiniz. Hayal edemediğiniz yerlerde Canva’ nın hazır şablonları tam bir kurtarıcı oluyor.

Ayrıca Canva’ nın hazır tasarım seçenekleri yerine sizlerde özel boyutunuzu belirleyip istediğiniz boyutlarda tasarımlar yapabilir, hatta tasarımınızı kaydederken baskı, pdf, jpg veya png olarak kaydedebilirsiniz.

 

Canva Ücretsiz mi? Ücretli mi?

Bu kadar özelliği sunan bir firmanın para kazanmasıda gerekiyor. Tam anlamıyla ücretli veya ücretsiz diyemesekte, Canva genel olarak ücretsiz bir uygulama.

Canva’ nın Premium özelliklerini kullanmak yani daha özel şablonlar daha özel bileşenler kısaca Canva’ yı daha profesyonel hale getirmek için Premium üyelik almanız gerekiyor. Aylık ödeme yaparak Canva’ yı sınırsız olarak kullanabilir veya ücretsiz versiyondan devamda edebilirsiniz.

 

instagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır
instagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır

 

Instagram Post Tasarımı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Artık günümüz şartları gereği ek olarak para kazanmak gerekiyor. Instagram’ da firmaların sürekli güncel olması, instagram üzerinde çok ciddi bir pazar olması ve ciddi reklam bütçeleri sayesinde instagram üzerinde çok fazla iş dalı orataya çıktı.

Sosyal medya yöneticiliği, Ücretli post tasarımları gibi iş dallarından instagram post tasarımı yaparak nasıl para kazanılır? sorusu sık sık karşımıza çıkar oldu.

Öncelikli olarak kendinizi Canva’ da geliştirip kendi sosyal medyanızda bir kitleye ulaşmanız gerekiyor. Kendi postlarınızla kişilerin ve firmaların dikkatini çekmeye başarırsanız o kişilere post tasarımları, grafik tasarımları satmanız kolaylaşacaktır.

 

Adım Adım Para Kazanma

  • Canva’ da tasarım yapmayı öğrenin.
  • Kendi tasarımlarınızı kullanarak sosyal medya hesabı açın.
  • İnsanlara ve firmalara tasarım yaptığınızı bu hesap üzerinden sunun.
  • Profesyonel bir imaj çizin.
  • Piyasada fiyat araştırması yapın ve kendi fiyatınızı belirleyin.
  • İmkanınız var ise hesabınızı reklam alarak destekleyin.
  • Artık müşterilerinize ulaşabilir instagram post tasarımı yaparak para kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu