Mobil

Apple App Store fiyatlarını artıracak

[ad_1]

Apple App Store fiyatlarına çok sayıda ülkede zam yapacağını açıkladı. Avrupa’daki pek çok ülke, Güney Kore ve Japonya’yı etkileyecek zamlı tarife hem App Store’daki uygulamalar hem de uygulama içi satın alımlar için geçerli olacak.

Şirket tarafından geliştiricilere gönderilen notta, çok sayıda ülkede fiyatların artırılacağı belirtildi. Zamdan etkilenecek ülkeler arasında Türkiye’nin bulunmamasının bizler için sevindirici bir durum olduğu söylenebilir.

Şili, Mısır, Pakistan, Güney Kore, Japonya, Vietnam, İsveç, Polonya ve para birimi olarak avronun kullanıldığı her ülkede App Store fiyatları artacak. Apple’dan fiyat artışının nedeni konusunda açıklama gelmese de, bu ülkelerin para birimlerinin dolara karşı değer kaybetmesi kararda etkili olmuşa benziyor. Apple sadece Vietnam’daki fiyat artışının ülkedeki yeni vergi düzenlemesine bağlı olduğunu belirtmekle yetindi.

Zammın ardından Avrupa’da 0.99 avro karşılığında satılan bir uygulamanın fiyatı 1.19 avroya çıkacak. Fiyatı 9.99 avro olan bir şeyin fiyatı ise 11.99 avroya yükselecek. Apple App Store zammının 5 Ekim itibarıyla geçerli olacağını açıkladı. Geliştiriciler diledikleri takdirde mevcut abonelerine aynı fiyattan hizmet vermeye devam edebilecek.

[ad_2]

#Apple #App #Store #fiyatlarını #artıracak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu