Sağlık

Bu içecekleri içiyorsanız sağlığınız tehlikede olabilir!

[ad_1]

Kahveli içecekler

Sabah uykunuzu açmak için kahve, gece uyumamak için kahve, işteyken kahve, kütüphanedeyken kahve, kahve, kahve… Kahve hayatımızın hemen hemen her yerinde bize eşlik ediyor. Kilo problemi olmayıp aynı zamanda fazla şeker tüketmeyenler rahatlayabilir. Ancak bu kategoriye dahil değilseniz sağlığınız ciddi boyutta tehlikede. Süt, krema ve bir de üstüne şeker içeren kahve karışımlı içecekler, tam bir kalori bombası.

Smoothie

Bütün meyveler değerli lifler içerir ve tüketmek oldukça faydalıdır. Ancak meyveleri olduğu gibi değil de içeceğe dönüştürüp tükettiğimiz zaman ne yazık ki bu değerli liflerden yararlanmıyoruz. Meyve suyu ya da smoothie gibi içeceklere dönüştürülen meyveler değerli vitaminlerini geride bırakır ve tamamen früktoza dönüşür. Bu yüzden meyveleri olduğu gibi tüketmeniz sağlığınız açısından daha faydalıdır.

Enerji içecekleri

Enerji içeceklerinin önemli miktarda şeker içerdiğini biliyor muydunuz? Her ne kadar sizi enerjik tutmayı vaat etse  de siz siz olun bu içeceklerden uzak durun.

Süt

Sütün içerdiği kalorinin koladan daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Eminiz siz de bu bilgiye çok şaşırdınız ancak doğru.

[ad_2]

#içecekleri #içiyorsanız #sağlığınız #tehlikede #olabilir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu