Sosyal MedyaTelegram
Trend

Telegram Spam Kaldırma 2022

Telegram Spam Kaldırma 2022

Telegram spam kaldırma işlemi, genellikle gruplarda gerçekleşen bir durumdur. Sohbet sırasında “Spam Bildir” butonuna tıklanarak gerçekleştirilen bu işlemin sonucunda, spam olarak bildirilen mesajlar değerlendirilmek üzere ilgili grubun modülatörüne iletilir. Bu işlemler genellikle grubun kurallarına uymayan kullanıcılar için uygulanmaktadır. Peki bu spam bildirilerinden nasıl kurtulabiliriz? Telegram spam kaldırma işlemi nasıl yapılır.

 

Telegram Spam Engeli Kaldırma

Telegram platformunda yaptığınız sohbetlerde spam yediyseniz, bunu kaldırmanın bazı yöntemleri bulunmaktadır. Bunların en basiti, yediğiniz spam süresince spamın kaldırılmasını beklemektir. Spam sürelerinin ne kadar zaman aldığını içeriğimizin ilerleyen bölümlerinde değindik. Ancak bu süre çok uzunsa ya da süreyi dolduracak bir zamanınız yoksa, farklı bir yöntem deneyebilirsiniz. Baştan belirtelim ki bu işlemi gerçekleştirmek için mevcut telegram hesabınızı silmeniz ve yerine başka bir telegram hesabı açmanız gerekir.

Birazdan anlatacağımız yöntemi uyguladığınızda, Telegram hesabınızda yer alan tüm veriler tamamen silinecektir. Bunlara katıldığınız kanallar ve Telegram’da kayıtlı olan kişileriniz de dahildir. Bu nedenle yöntemi uygulamaya geçmeden önce mutlaka Telegram verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

  • Telegram platformunun resmi sitesini açın.
  • Telefon numaranız ile mevcut hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından hesabınızı silin.
  • Aynı numara ile tekrar bir Telegram hesabı oluşturun.

Sıraladığımız bu işlemleri hem bilgisayarınız hem de telefonunuz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede spamlarınızdan temelli olarak kurtulabilirsiniz. Tekrar spam bildirisi aldığınızda yine aynı işlemleri uygulayabilir ve Telegram spam kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telegram Spam Ne Zaman Kalkar?

Telegram üzerinde almış olduğunuz spam bildirilerinden kurtulmanın bir başka yolu, spam ceza süresinin bitmesini beklemek olacaktır. Bu süre spam almanıza sebep olan mesaj sayısına göre değişkenlik gösterir. Örneğin 1-2 mesajdan spam aldıysanız yine 1-2 gün kadar ceza yersiniz. Bir grup üzerinde eğer spam yaparsanız bu süre birkaç haftaya kadar uzayabilir.

Telegram spam sürenizi öğrenebileceğiniz bazı botlar kurulmuştur. Bunların başında Telegram Spam Info Bot‘u gelir. Bu botu kurduktan sonra kolay ve hızlı bir şekilde ne kadar süre spam cezası aldığınızı öğrenebilirsiniz.

Telegram Spam’ın Hesabıma Etkileri

Sohbetlerden aldığınız spam bildirileri, hesabınızı da etkileyecektir. Aşağıda spam aldığınızda karşılaşabileceğiniz durumlar yer almaktadır.

  • Hesabınızı bir süreliğine kısıtlanır. Bu süre zarfında sadece kişilerinize mesaj gönderebilirsiniz. Rehberinizde olmayan kişiler size mesaj gönderebilir.
  • Bazı zamanlarda gruplara mesaj atma hakkınız elinizden alınabilir.

Bu tarz etkilerden dolayı kullanıcılar genellikle hesap silme adımlı olan Telegram spam kaldırma yöntemini uygulamaktadır. Telegram spam kaldırma içeriğimizin sonuna geldik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu