Oyun

Cyberpunk 2077 Steam’de yeniden yükselişte

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red’in yüzünü şu günlerde bir kez daha güldürüyor. Şu sıralarda oyunun Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısı 80 bini bulmuş durumda. Bu sayı oyunun PC versiyonunun sorunlu çıkış döneminde görülen 1 milyon üstü oyuncu sayısından bir hayli uzak. Ancak yine de Cyberpunk 2077’nin bir yılı aşkın süredir bu kadar ilgi görmediğini belirtmek gerekiyor.

Oyuncu sayısındaki bu artışın nedenini tahmin etmek ise pek zor değil. Oyunun animasyon dizisi Cyberpunk: Edgerunners 13 Eylül itibarıyla Netflix’te yayınlandı. Dizi hikayesi, dünyası ve animasyon kalitesiyle eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini topladı. Bir Netflix dizisinin aldığı en yüksek kitle skorlarını alan Edgerunners, pek çok kişiyi de Cyberpunk 2077’yi ilk kez veya yeniden oynamaya teşvik etmiş gibi görünüyor.

Bu senaryon kulağa çok yabancı gelmiyor. 2015 çıkışlı The Witcher 3: Wild Hunt da Netflix’in 2019’da The Witcher dizisini yayınlamasının ardından bir süreliğine yeniden popüler hâle gelmişti.

Cyberpunk 2077’nin bu ivmeyi koruyup koruyamayacağı merak ediliyor. Ancak oyunun PC ve yeni nesil konsollarda 2020’deki hâlinden daha farklı olduğunu unutmamak gerekiyor. Yamalar sayesinde oyunun çıkışını etkileyen problemleri çözen CD Projekt Red, ilk büyük güncellemeyi de 2023’te çıkarmaya hazırlanıyor.

#Cyberpunk #Steamde #yeniden #yükselişte

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu