Sağlık
Trend

Etrexin Jel Nedir Nasıl Kullanılır?

etrexin jel nedir nasıl kullanılır

Etrexin Jel Nedir Nasıl Kullanılır yazımız ile karşınızdayız. Cildin süratli bir halde sıhhatli ve kuru olmasına destek olan Etrexin jel, 0,5 mg izotretinoin ihtiva eder. Ek olarak 20 mg eritromisin ihtiva eder. Aşağıdakiler destek maddelerdir: hidroksipropilselüloz, butilhidroksitoluen (antioksidan) ve alkol (%96). Bu ürün dermatologlara nazaran doğru ve tertipli kullanılmalıdır. Etrexin jel, cildin organik yapısını geri kazandırır ve hasarlı cilt yüzeyini düzenler. Yazımız içinde etrexin jel kullananlar, ne işe yaradığından, nasıl kullanıldığından vs. bahsedeceğiz.

Etrexin Krem

Etrexin krem, ciltte sivilce, siyah nokta, kabarcıklar için kullanılan 30 gramlık tüplerde satılan bir cilt ilacıdır. Hafifçe yada orta şiddette sivilce ve siyah nokta tedavilerinde uzmanlar tarafınca tavsiye edilen bu jel ağrılı, iltihaplı sivilcelerde beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Fakat bu ilaç beyaz ve siyah noktaların kaçınılmaz düşmanıdır. Halk içinde sivilce jeli etrexin olarak da adlandırılıyor.

Etrexin Jel Ne İşe Yarar?

Sivilce ilacı olarak malum etrexin jel’in aslolan amacı bakterilerin vücutta yer etmesini engellemektir. Bu jel ek olarak ciltte irin oluşmasını engellemek için kullanılır. Etrexin jel lekelere iyi gelir mi? diye soranlar için Etrexin cilt altında bulunan siyah noktalar da dahil olmak suretiyle ciltte beliren sivilcelerin yok edilmesi için tercih edilir. Yüz bölgesinde ortaya çıkan her türlü kabarcığın giderilmesi için etkisi altına alan bir ilaçtır.

Etrexin Jel Yüzde Ne Kadar Durmalı?

Etrexin jel‘i yüzünüze günde bir yada iki kere sürünüz. Tesirini 6 ila 8 hafta içinde etkili bir halde gösterecektir. Cildinizi temizledikten sonrasında jeli parmaklarınızla yüzünüze yedirin. Jeli yüzünüze sürdükten sonrasında derhal ellerinizi yıkamalısınız. Ortalama olarak 15 dakika sonrasında yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Etrexin Jel Nasıl Kullanılır?

Etrexin jel nedir nasıl kullanılır, cildinizi iyi paklayın. Peşinden cildi ılık suyla sudan geçirin ve kurulayın. Kremi etkilenen bölgeye ince bir katman ve hafifçe bir parmak masajı ile uygulayın. Bu aşamada ellerinizi sudan geçirin. Günde bir tek 1-2 kez kullanabilirsiniz. Cildiniz kuru yada tahriş olmuşsa nemlendirici de uygulayabilirsiniz.

Etrexin Jel Fiyat

Eczanelerde 30 g şeklinde satılan bu ilacın fiyatı 40 TL’dir. Hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır. Eczanelerin haricinde hiçbir yerde satışı yapılmamaktadır. Yapılsa bile lütfen eczaneden satın almayı tercih edin. Etrexin Jel Nedir Nasıl Kullanılır? Cildinizi iyi paklayın. Peşinden cildi ılık suyla sudan geçirin ve kurulayın. Kremi etkilenen bölgeye ince bir katman ve hafifçe bir parmak masajı ile uygulayın. Bu aşamada ellerinizi sudan geçirin. Günde bir tek 1-2 kez kullanabilirsiniz. Cildiniz kuru yada tahriş olmuşsa nemlendirici de uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu