Oyun

Fortnite yeni sezona yeniliklerle merhaba diyor

Takvime bağlı olarak yazı resmen uğurlayıp sonbaharı karşılamaya hazırladığımız şu günlerde Fortnite’ın “Vibin” isimli yaz temalı sezonunun da sonu yaklaşıyor. Oyunun “Paradise” (Cennet) isimli yeni sezonunda oyuncuları bekleyen yenilikler de şimdiden açıklandı. Yeni sezon, “Sıfır İnşa” modunun mart ayında oyunun kalıcı rotasyonunun parçası hâline gelmesinden bu yana yapılan en önemli değişiklikleri beraberinde getiriyor.

Yeni sezonda “Chrome” olarak adlandırılan bir madde Fortnite adasını ele geçirecek. Oyuncular bu maddeyi diğer oyunculara karşı avantaj sağlamak için kullanabilecek. Chrome şişeleri duvarlara fırlatıldığında duvarların içinden geçilebilecek.

Ayaklara fırlatıldığında ise oyuncular kabarcığa dönüşecek ve böylelikle hem daha hızlı haraket edebilecek hem de ateş ve düşüş hasarına karşı kendilerini daha iyi koruyabilecek. Chrome kabarcığıyken oyunlar rakipleriyle aralarındaki mesafeyi daha hızlı şekilde kapatabilecek.

Chrome Fortnite adasını da değiştiriyor. Oyuncuları terk edilmiş sığınağın yanında Herald’s Sanctum isimli bir yer bekliyor. Condo Kanyonu ise oyuncuların havada kabarcık olarak süzülürken güvenli bir yer bulması için havada dolaşacak. Artık oyunculara kayarak müdahale etmek de onları yere devirecek.

Yeni Fortnite sezonu yeni savaş biletiyle birlikte geliyor. Tabii ki, yeni kostümler de yeni sezonun parçaları arasında yer alıyor. Bunlar arasında öne çıkan ise Into the Spider-Verse’ten Gwen oluyor.

#Fortnite #yeni #sezona #yeniliklerle #merhaba #diyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu