Mobil

Google Pixel Watch pil ömrünü detaylandırdı

Google Pixel Watch akıllı saatinin 294 mAh kapasiteli pilinin 24 saatlik bir kullanım süresi sağlayacağını belirtmişti. İnternet devi, şimdi bu süreye nasıl ulaştığına dair detayları paylaştı.

Google, maksimum pil ömrünün “yaklaşık” bir değer olduğunu ve üretim öncesi yazılım ve donanımlarla yapılan testler çerçevesinde tespit edildiğini vurguluyor. Belli özelliklerin kullanımının pil ömrünü azaltacağını belirten şirket, kullanım ve çevresel koşulların gerçek süre için nihai belirleyici olacağının altını çizdi.

Destek sitesindeki “Google Pixel Watch’u şarj edin ve pil ömrünü iyileştirin” başlıklı makaleyi güncelleyen Google, 24 saatlik kullanım süresinin aşağıdaki kullanım senaryosuna bağlı olduğunu belirtti:

  • 240 bildirim
  • 280 saat kontrolü
  • 5 dakikalık LTE telefon görüşmesi
  • İndirilen YouTube Music çalma listesiyle 45 dakka boyunca LTE ve GPS çalışırken egzersiz yapmak
  • Telefona Bluetooth ile bağlıyken Google Haritalar’dan 50 dakika boyunca navigasyon bilgisi almak
  • Saat varsayılan ayarlarla kullanılacak, Sürekli Açık Ekran özelliği devredışı olacak

Bu hesaplamada Sürekli Açık Ekran’ın devredışı olduğunun vurgulanması dikkat çekiyor. Pixel Watch’un “Güncellemeler” akışında sürekli olarak bu özelliğin çalıştırılması için mesajlar gösterildiği için Google’ın bu uyarısı dikkat çekiyor.

Google Pixel Watch incelemelerinde Sürekli Açık Ekran aktifken bile 24 saatlik pil ömrünün geçilebildiği belirtilmişti. Ancak bu sürenin 24 saatin ötesine geçmesinin pek kolay olmadığı söyleniyor.

#Google #Pixel #Watch #pil #ömrünü #detaylandırdı

Facebook

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu