Oyun

GTA 6 oynanış videoları internete düştü

Rockstar’ın açık dünya serisinin bir sonraki üyesi olan Grand Theft Auto VI’nın görüntüleri internete sızdırıldı. PC Gamer, GTA Forumlarındaki bir kullanıcının 90 adet GTA 6 videosuyla dolu 3 GB’lık bir dosya yayınladığını bildiriyor. Görüntünün nasıl elde edildiği tam olarak belli değil, ancak “teapotuberhacker” rumuzlu üyenin, geçen hafta sonlarında alakasız Uber hackinin arkasında olduğu iddia ediliyor. Ayrıca kaynak aralarında GTA V ve GTA VI kaynak kodu, varlıkları ve test yapılarının olduğu daha fazla sızıntının yolda olduğunu belirtiyor.

Büyük sızıntı, daha önce çıkan ve bazı kliplerde oynanabilir bir kadın karakteri gösteren GTA VI ile ilgili bazı haberlerle örtüşüyor. Bloomberg bu yılın başlarında, GTA VI’nın Bonnie ve Clyde’dan etkilenen bir kadın kahramanı içereceğini bildirmişti. Bloomberg muhabiri Jason Schreier, Rockstar Games’teki kaynaklar aracılığıyla sızıntının gerçek olduğunu doğruladığını söyledi.

Sızan videolar YouTube, Twitter, Reddit ve çevrimiçi olarak birçok oyun forumunda yayınlandı. Ancak YouTube’da yayınlanmış videolar kaldırılmışa benziyor. Bir videoda, Lucia adlı oynanabilir bir kadın karakterin bir restoranı soyduğu ve rehin aldığı görülüyor. Bunun açıkça bitmemiş bir oyun olduğunu gösteren çok sayıda yer tutucu metin var. Bununla birlikte, oyun motorunun sahnedeki nesneleri nerede algıladığını görsel olarak görebilirsiniz.

Başka bir video klip ise, oyunun 2002’de çıkmış GTA: Vice City‘ye çok benzeyen Miami’nin kurgusal bir versiyonunda geçtiğine dair haberlerle örtüşen “Vice City Metro” treninde oynanabilir bir karakter gösteriyor. Ayrı bir klip de, Rockstar’ın Red Dead Redemption 2‘deki NPC konuşmalarına benzeyen bir havuz başı sohbetini içeriyor.

Görüntünün ne kadar eski olduğu belli değil, ancak bazıları RTX 3060 Ti ve RTX 3080 kartlarında çalışıyor gibi görünüyor. Bu nedenle geliştirme yapısı iki yıldan daha eski olamaz. Diğer klipler yeni NPC etkileşimlerini, güncellenmiş kullanıcı arayüzünü ve animasyonları ve hatta Rockstar’ın PlayStation’daki GTA VI için kendi dahili hata ayıklama araçlarını gösteriyor.

GTA VI‘nın çıkışına en az iki yıl olduğu bildirilse de, sızdırılan bu klipler oyunun bazı yönlerinin erken ve tamamlanmamış geliştirme yapılarını ve testlerini gösteriyor. Bu, bir Rockstar oyununun kapsamlı bir şekilde sızdırıldığı ilk sefer değil. Trusted Reviews, oyunun lansmanından önce Red Dead Redemption 2 ile ilgili ayrıntıları yayınlamasının ardından 2018’de hayır kurumlarına 1 milyon dolardan fazla bağışta bulunmak zorunda kaldı ve bir özür yayınladı.#GTA #oynanış #videoları #internete #düştü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu