Kamu İş İlanları

SGK 341 Kamu İşçi Alımı ve Devlet Personel Alımı ÖSYM Başvuruları

[ad_1]

SGK ÖSYM ile kamu işçi alımı için ilan yayınladı. 341 Devlet personeli alımı yapacağını duyuran Sosyal Güvenlik Kurumu kamu işçi alımı ve personel alımı gerçekleştireceğini resmi gazete yolu ile ilan etti. Yapılan duyuruda 341 kişinin teminin yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan iş ilanlarında ÖSYM üzerinden 341 kamu işçi alımı ve devlet personeli alımı yapılacaktır. Resmi gazete kamu personeli alımı kapsamında yayınlanan ilanda yüksek kontenjanda personel alımı yapılacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan iş ilanlarına göre bünyesinde çalışmak üzere 171 destek personeli, 59 koruma güvenlik görevlisi, 9 teknisyen ve 102 büro personeli olmak üzere toplam 341 sözleşmeli personel alınacaktır.

Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartları

Güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvuru yapacak adaylar için başvurularda aranan şartlar KPSS sınavından en az 60 puan almış olma, özel güvenlik kartına sahip olma, 18 yaşını geçmemiş olma, gece gündüz veya iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmasına engel hali bulunmama şartları aranıyor.

Büro Personeli Alımı Başvuru Şartları

KPSS 60 puana sahip olma ve Sosyal Güvenlik ön lisans mezunu olma şartları ile büro memuru alımı yapılacaktır.

Sekreter Alımı Şartları

Memur alımı için adayların KPSS sınavından 60 puan almış olma, üniversitelerin büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, sekreterlik bölümlerinden herhangi birinden mezun olma şartları ile personel temini yapılacaktır.

sgk-kamu-personeli-alimi-is-ilanlari.jpg

Destek Personel Alımı Şartları

KPSS sınavından 60 puan almış olma, üniversitelerin büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, sekreterlik bölümlerinden herhangi birinden mezun olma şartları ile personel temini yapılacaktır.

sgk-devlet-personeli-alimi-resmi-gazete-is-ilanlari-yayinlandi.jpg

Şoför Alımı Şartları

Şoför alımı için adayların en az lise mezunu olması, lise ve dengi okullardan mezun olması, B sınıf ehliyete sahip olma şartları aranmaktadır.

SGK Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Adaylar başvurularını 30 Eylül tarihinden itibaren en geç 7 Ekim tarihine kadar e-Devlet SGK sınav uygulaması sayfası üzerinden online olarak elektronik ortamda yapılabilecek olup farklı yollar ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

SGK başvuru kılavuzu

[ad_2]

#SGK #Kamu #İşçi #Alımı #Devlet #Personel #Alımı #ÖSYM #Başvuruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu