HaberİnternetSosyal Medya
Trend

Instagram kullanışlı özelliği nihayet kullanıma sunuyor!

Instagram alışveriş ile ilgili kuralları baştan yazacak özelliğini kullanıma sundu. İşte uygulamanın sunduğu özelliğin detayları.

Bugünden itibaren Instagram yeni bir özellik sunuyor. Artık ABD’deki tüm Instagram kullanıcıları, gönderilerinde markaların ürünlerini etiketlemeye başlayabilecek. Önceden, bu yalnızca içerik oluşturucu veya işletme hesapları tarafından kullanılabiliyordu. Ancak özellik önümüzdeki birkaç ay içinde herkese sunulacak.

Instagram kullanışlı özelliği nihayet kullanıma sunuyor!

Instagram kullanışlı özelliği nihayet kullanıma sunuyor!
Instagram kullanışlı özelliği nihayet kullanıma sunuyor!

Son birkaç yılda Instagram, kademeli olarak doğrudan uygulama içinden ürün satmaya yöneldi. En son güncelleme ile, kullanıcıların fotoğraflarda ve video gönderilerinde ya da hikayelerde yer alan ürünleri daha kolay tanımlayabilmeleri sağlanabilir. Uygulama, sonunda Reels videolarını da karışıma eklemeyi planlıyor.

Önceden sadece içerik oluşturucuları tarafından kullanılan bu özellik artık herkese açık olacak. Bir ürünü etiketlemek için önce ürünün markasını etiketlemeniz gerekecek. Gönderiyi oluşturup gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra “Kişileri etiketle” seçeneğini kullanarak bir markayı etiketlemeniz yeterli olacak.

Ardından, “ürünleri etiketle” seçeneğini göreceksiniz. Buradan görselinizdeki bir ürüne dokunmak ve markanın ürün listesinden bir ürün seçmeniz gerekecek. Böylece diğerleri bir ürüne dokunabilecek ve izlenebilir bir bağlantı aracılığıyla veya doğrudan uygulamadan ürün satın alabilir. Instagram, potansiyel olarak dönüştürdükleri satışlardan kazanç elde etmek için belirli içerik oluşturucularla bir ortaklık programını test ediyor.

İşletmeler, ürünlerinin etiketlendiğini görebilecek ve bu etiketlerin “etiketli sekmesinde” görünüp görünmeyeceğini seçebilecek. Bir işletme ayrıca etiketlerin görünmesini de devre dışı bırakma seçeneğine sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu