InstagramSosyal Medya
Trend

İnstagram Şifremi Nasıl Görebilirim?

Hesabına erişim problemi yaşayan kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi İnstagram şifremi nasıl görebilirim sorusudur.  İnstagram hesabı cihazında açık olan kişiler hesabının şifresi unuttuğunda böyle bir arayışa girmektedir. Hesaba oturumun açık olduğu bir yerde hesabın şifresinin erişilebilir olduğu düşünülür. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Hesabın şifresini görebileceğiniz hiçbir yer bulunmamaktadır.

Bunun için İnstagram hesap şifrenizi belirlerken cihazınızda veya başka bir yerde bu şifreyi not edebilirsiniz. Kısacası İnstagram şifremi nasıl görebilirim sorusunun cevabı olumsuz olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak birtakım yöntemler ile sizler de İnstagram hesap şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bu sayede hesabınızın şifresini öğrenmeden yeni şifre ile hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

instagram şifremi nasıl görebilirim
instagram şifremi nasıl görebilirim

İnstagram Şifremi Nasıl Görebilirim?

İnstagram şifremi nasıl görebilirim sorusunun yanıtının olumsuz olduğundan bahsetmiştik. Çünkü İnstagram güvenlik politikaları bu bilgiye erişmenize olanak sağlamamaktadır. Bu yüzden daha önceki şifrenizi hatırlamak yerine yeni şifre edinebilirsiniz. Üstelik çok kolay adımlar ile bunu yapabilirsiniz. Bunun için İnstagram şifre sıfırlama tekniğinden faydalanabilirsiniz. İnstagram şifresi sıfırlama tekniği için e-posta adresinize erişim sağlıyor olmalısınız.

Eğer ki e-posta adresinize erişiminiz bulunmuyorsa İnstagram üzerinden e-posta adresinizi değiştirip e-postanızı onayladıktan sonra şifre sıfırlama talebinizi yeni e-postanıza gönderebilirsiniz. Ancak hesaba ve e-postanıza erişim problemi yaşıyorsanız İnstagram şifrenizi sıfırlamanız çok zor bir hale gelecektir. Bu sebepten dolayı İnstagram şifrenizi yedeklemeniz ve unutsanız dahi kolaylıkla erişebileceğiniz bir yerde bulundurmanız tavsiye edilir. İnstagram şifremi nasıl görebilirim sorusunun olumsuz olmasının ardından nasıl şifre sıfırlama yönteminden yararlanabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki kısmı okuyabilirsiniz.

 

İnstagram Şifre Sıfırlama

İnstagram hesabına erişimini kaybeden kişiler İnstagram şifremi nasıl görebilirim sorusunun olumsuz yanıtlanmasının ardından hesabına erişebilmek için İnstagram şifre sıfırlama tekniğinden faydalanmak istemektedirler. Çok basit adımlar ile bu işlemi gerçekleştirebilir ve İnstagram hesabınız için yeni şifre edinebilirsiniz. Bu işlemler için aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Instagram’ın uygulamasına veya resmi web sitesine giriş yapın.
  • Oturum açma ekranında şifremi unuttum butonuna basın.
  • Bu aşamada e-posta, telefon ya da kullanıcı adınızı girerek hesabınızın bulunmasını sağlayınız.
  • Ardından hesabınızın erişimi için e-posta adresinize tekrardan giriş yapabilmenizi sağlayan bir link gönderilecektir.
  • Bu linki kullanarak hesabınıza tekrardan erişebilir ve şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
  • Eğer ki e-posta adresinize erişiminiz bulunmuyorsa Instagram hesabınıza girebilmeniz için hesabınızın bir cihazda açık olması gerekmektedir. Çünkü e-posta adresinizin Instagram hesabınızda değiştirilmesi gerekir. Bunun içinde daha önceden oturum açtığınız bir cihaza ihtiyacınız bulunmaktadır.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde sizler de İnstagram şifremi nasıl görebilirim sorusunun yanıtı olmasa da hesabınıza nasıl erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Şifrenizi sıfırladıktan sonra yeni şifrenizi mutlaka bir yere not almanız tavsiye edilir. Aldınız mı not başkaları tarafından ulaşılabilir olmaması gerekir. Aksi takdirde hesabınızın güvenliği risk altında olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu