Kamu İş İlanları

İstanbul Üniversitesi 9 Gemi Adamı Alımı Eylül Ayı Başvurusu

[ad_1]

İstanbul Üniversitesi 9 Gemi adamı alımı yaparak yeni istihdamlar sağlayacağını yayınladı. Gemi adamı alımına kimler başvuruda bulunabilecek. İstanbul Üniversitesi tarafından belirtilen şartlar neler olacak? Ne süreç içerisinde alımlar gerçekleşecek?

Gemi Adamı Alımı Genel Bilgilendirme

İstanbul Üniversitesi 9 Gemi adamı alımı yaparak farklı sınıfta alımlarını gerçekleştirmeye başladı. İstanbul Üniversitesi tarafınca belirtilen koşulları taşıyan adaylar personel alımı ilanına ön müracaatta bulunabilecekler. Müracaattan başvuru değerlendirme aşamasından sonraki işlemlere tabi olanlara mülakatlara katılış yaparak seçimler yapılacaktır. Mülakatları geçen adaylar kısa süreç içerisinde personel girişlerini gerçekleştirerek görevlerine başlatılacaktır.

Gemi Adamı Alımı Branş Sınıfları Neler?

Gemi adamı (Kaptan-Başmakinist-Usta Gemici-Gemici-Aşçı-Kamarot-Balıkçı Reis) gibi yan sınıflarda alımını gerçekleştirmek üzere 9 yeni istihdamlar yapılacağı belirtilmiştir. Sınıflardaki şartları taşıyacak kişiler başvuruda bulunarak değerlendirmelere göre seçimler yapılacaktır.

Personel Alımı Genel Başvuru Şartları

Türk uyruklu olunması. Erkek personel adayların mecburi askerlik vazifelerini fiilen sonuçlandırarak bitirmiş olmaları. Adli sicil dosyasından herhangi bir sebepten ötürü cezai işlemleri bulunmaması dava dosya kayıtları bulunmaması gerekmektedir. Kurum ortamında çalışma disiplinine önem arz etmesi. Amirlerden verilecek görevleri mesai saati içerisinde aksatmadan tamamlaya bilmesi. Yoğun çalışma temposunda çalışa bilmesi. Adayın herhangi bir Sağlıksal problemleri bulunmaması gerekmektedir. Sağlık kurullarından çalışmasına engel teşvik etmediğini beyan eden sağlık kurulunca onaylı rapor. En az lise grubundan mezun olunması.

Gemi Adamı Alımı Branşlardan Özel Koşullar

Kaptan: En az 1. Zabit ve eski Y. Y Klas IV. İntibaklı 1.Zabit olması. Cüzdan ve yeterlilik süresinin geçerli olması. Tercihen BRM sertifikası olması. Hizmet belgesi bulundurması.

Başmakinist: En az eski Y.Y Klas II den İntibaklı Başmakinist. Cüzdan ve yeterli belgesinin süresi bitmemiş olması. Tercihen ERM sertifikası olması. Hizmet evrağı bulundurması.

Usta Gemici: Usta Gemici yeterliliğine sahip olması. Cüzdan ve yeterlilik süresinin geçerli olması. Araştırma gemilerinde hizmet vermiş olması deneyimli. En az Lise dengi mekteplerden mezun olunması.

Aşçı: Aşçı ve gemici yeterlilik seviyesinde belgeye sahip olmak. Cüzdan ve yeterlilik sürecini tamamlamamış olması. Deneyimli araştırma gemilerinde çalışmış olmaları. En az Lise dengi okullardan mezun olunması.

Kamarot: Kamarot belgesine sahip olunması. Gemici ve yağcı yeterlilikleri incelenecektir. Cüzdan ve süreci bitmemiş olması. Turizm fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olması. Araştırma gemilerinde deneyimli olmak. Hizmet evrağı bulundurması. En az Lise düzeyinde mezun.

Personel Alımı Başvuru Şekli Ve Tarihi

Personel alımı ilanına adaylar 21 Eylül 2022 ile 5 Ekim 2022 tarihleri arasında müracaatlarını gerçekleştirebileceklerdir. Adaylar İstanbul Üniversitesi internet adresinden online olarak başvuruda bulunabileceklerdir adaylar.

Başvuru Kılavuzu

[ad_2]

#İstanbul #Üniversitesi #Gemi #Adamı #Alımı #Eylül #Ayı #Başvurusu

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu