Sinema Dizi

Jason Momoa Minecraft filminde başrolü üstlenebilir

Uzun yıllardır beklenen Minecraft filmi sonunda gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor. Variety’nin haberine göre; yapımcı Warner Bros., Minecraft filminin başrolü için Jason Momoa ile yürüttüğü görüşmelerde sona yaklaşmış durumda.

Yine de, filmin sinemalarda izleyicilerle buluşmasına daha uzun zaman var gibi görünüyor. Variety’nin ve diğer kaynakların haberlerinde olası bir çıkış tarihinden bahsedilmiyor. Warner Bros. cephesinden de şimdilik konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

Minecraft filminin yapım sürecinde çeşitli engeller ortaya çıkmıştı. Filmin duyurusu 2014’te yapılmış, bir süre sonra da yönetmenliği Shawn Levy’nin üstleneceği açıklanmıştı. Ancak 2015’te yönetmenliği Rob McElhenney devralmıştı. 2016’da filmin 2019’da vizyona gireceği duyurulurken, 2018’de McElhenney projeden ayrılmıştı. Warner Bros. da bu gelişmenin ardından filmin ertelendiğini duyurmuştu. Bir ara Minecraft filminin 4 Mart 2022’de vizyona gireceği açıklansa da, bu tarih daha sonra The Batman’e yer açmak için ileri atılmıştı.

Jason Momoa ve Minecraft ikilisi, Warner Bros. için oldukça kârlı bir iş olabilir. Minecraft aradan geçen yıllarda popülaritesinden bir şey kaybetmiş değil. Oyunun YouTube’daki videolarının toplam izlenme sayısı 1 trilyonu geçmişti. Buna ek olarak, oyunlardan uyarlanan filmlerin son zamanlarda popüler hâle gelmesi de, Minecraft projesini Warner Bros. için mantıklı hâle getiriyor.

#Jason #Momoa #Minecraft #filminde #başrolü #üstlenebilir

Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu