Oyun

Minecraft Maden Fırını Yapımı (Resimli)

Oyun içerisinde topladığınız madenleri eritmek için Minecraft maden fırını yapımı nasıl yapılır sorusunu birçok kişi sormaktadır. Sizler de maden fırını yaparak madenlerin işlenebilir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Oyunda ilerlemek istiyorsanız eğer bu eşya sayesinde büyük ilerleme kaydedebilirsiniz.

Birçok kullanıcı tarafından nasıl yapıldığı bilinse de zamanla unutulabilmektedir. Sizler de maden fırının nasıl yapıldığını hatırlamak istiyorsanız bu yazımız size fayda sağlayacaktır. Resimli bir şekilde öğrenerek herhangi bir hata yapmadan maden fırınını yapabilirsiniz. Bu sayede de oyundaki madenleri eritip birçok silahın üretimini gerçekleştirebilirsiniz. O halde bu işlemlerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız gelin birlikte görelim.

Minecraft Maden Fırını Yapımı İçin Ne Gerekir?

Minecraft maden fırını yapımı nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak ediyorsanız öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Ardından ise üretim aşamasına geçebiliriz.

  • Fırın
  • 5 tane Demir Külçe
  • 3 tane Pürüzsüz Taş

Yukarıdaki malzemeleri hazırladıktan sonra maden fırını yapım aşamasına geçebilirsiniz. Demir külçeye sahip olmak için fırını kullanabilirsiniz. Aynı şekilde pürüzsüz taş yapmak için de bu eşyayı kullanabilirsiniz.

Minecraft Maden Fırını Yapımı

Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır?

Yükseltilmiş fırın olarak da geçen Minecraft maden fırını yapımı için gerekli malzemeleri topladıysanız üretim aşamasına geçebiliriz. Aşağıda yer alan adımları takip etmeniz size yardımcı olacaktır.

  • Üretim menüsünü açmalısınız.
  • En ortaya fırını ekleyin.
  • Alt tabakanın tamamına pürüzsüz taşı ekleyin.
  • Geriye kalan her yere de demir külçe yerleştirin.
  • Artık oluşturduğunuz maden fırının envanterinize taşıyarak kullanım aşamasına geçebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları uygularsanız maden fırınını üretebilirsiniz. Ancak üretim kısmında itemleri doğru bir biçimde yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. Ek olarak farklı herhangi bir şeye gerek yoktur.

Minecraft Maden Fırını Ne işe Yarar?

Maden fırını yapmak isteyen kişiler bu fırının klasik fırından farkını merak etmektir. Klasik fırında doğal olarak topladığınız madenleri ya da yemekleri işleyebilirsiniz. Maden fırınında da bu adımlar mümkündür. Ancak ek olarak daha hızlı gerçekleşmektedir.

Madenden topladığınız demir, altın ve daha birçok madeni daha hızlı eriterek işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Vakitten kazanmanızı sağlayan bu adımlar ile oyun içerisindeki ilerlemelerinizi hızlandırabilirsiniz.

Oyunun ilk vakitlerinde hemen üretmenize gerek yoktur. Klasik fırın ile bir süre idare edebilirsiniz. Ancak ilerleyen zamanlarda mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü zaman kazanmanız oyun içerisinde önemli durumlardan biri haline gelecektir.

Minecraft İskele Yapımı yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizdeki içeriklerden faydalanabilirsiniz.

#Minecraft #Maden #Fırını #Yapımı #Resimli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu