Güzellik

Maşanın daha kalıcı olması için 3 püf nokta

  Özellikle yazın elbiselerinizle muhteşem bir uyum yakalayacak olan dalgalı saç modelinizin daha kalıcı olmasını istemez misiniz? Uzun uğraşlar sonucu maşayla yaptığımız belirgin bukleler bir süre sonra dağılıyor ve buklelerden eser kalmıyor, özellikle sıcak havalarda nemden kaynaklanan bu bozulmalara artık son veriyoruz. Saçlarınız artık uzun süre bukleler halinde kalabilecek. 

Evde masa nasil yapilir

Maşa yaptıktan sonra buklelerin bozulmaması için elimizden geleni yaparız ancak genelde pekte başarılı olamayız. Peki maşanın daha kalıcı olabilmesi için neler yapmalıyız? Sizler için araştırdık ve listeledik.

Maşanın Daha Kalıcı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Saçlarınızı Dokunmayın

Genellikle saçlarımızı yaptıktan sonra ellerimiz sürekli saçlarımıza gider ve bir bakıma bozulmasını sağlamış oluruz. Saçlarımızla sürekli oynamamız saçlarımızın bozulmasına neden olacaktır aynı zamanda sürekli dokunduğunuz saçlarınız çabucak yağlanacaktır ve yağlanan saçta çabuk bozulmaya meyillidir.

626fcf91e4bfdc09e4bcbf3d

İnce Tutamalar Alın

Saçlarınızdan çok kalın tutamlar aldığınızda ısı bütün saça etki etmeyecektir ve bu sebeple saçlarınızın hemen bozulmasına neden olacaktır. Daha ince tutamlar aldığınızda ısı tüm saç tellerinize temas edecektir ve böylece daha kalıcı bukleler elde edebileceksiniz.

En iyi sac masasi 1

Saçlarınızı Spreyle Sabitleyin

Her ne kadar ince tutamalar alıp sık bukleler yapsanız da, saçlarınıza hiç dokunmasanız da illa ki günün sonunda saçlarınızın bukleleri yine de az da olsa bozulacaktır. İşte bu durumu engellemek için saç spreyi kullanmalısınız. Saçlarınızı şekillendirdikten sonra özellikle ön kısımlarına sabitleyici ve hacim veren bir sprey sıkın ve avuç içinizle şekil verin ve diplerine doğru dağıtın. bu şekilde hem daha hacimli hem de maşanız daha kalıcı olacaktır.

 


#Maşanın #daha #kalıcı #olması #için #püf #nokta

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu