İnternetNasıl YapılırSosyal Medya
Trend

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak internetten para kazanmak

Makale yazarak para kazanmak internetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Günümüzde mevcut ve bir kaç site aracılığı ile de yapılabiliyor. Kendiniz de sıfır sermayesiz kendi sitenize makale yazabilir veya başka sitelere makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Başka sitelere makale yazarak ve satarak çok fazla para kazanamayabilirsiniz ama kendi web sitenizde yazıp yayınlamanız ve reklam vermeniz doğru ve uğraşılmış bir yazı olursa para kazanabilirsiniz.

Gelişmiş ülkelerde yazma ve aynı zamanda okuma becerileri küçük yaşlardan itibaren insanlara öğretilir. Bu beceriler bütün topluma yayılsa da sadece küçük bir okuryazar topluluğu kazanç elde edebilecek kadar iyi yazar. Bazı yazarlar ek gelir elde etmek için yarı zamanlı olarak yazarken diğer yazarlar da yayınlanabilir içerikler oluşturarak tam zamanlı olarak yazarlar. İster ek iş olarak düşünün ister de tam zamanlı bir iş olarak, yazma yeteneğinizin yeteri kadar iyi olduğunu düşünüyorsanız yazı yazarak hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak günümüzde çok yaygın ve Türkiye’nin en büyük web sitelerinin onlarca yazarı vardır ve çok fazla yazı girmektedirler ne kadar makale yazarlarsa o kadar fazla kazanırlar ama her klavyeyi kullanan yazı yazamaz. İlk önce SEO uyumlu yazı yazabilmesi kitle çekebilmesi gerekir sonrasında büyük sitelere başvurması başvurunun onaylanması için her şeyi yapması gerekir.

Makale yazarak para kazanmak için yukarıda da belirttiğim gibi SEO uyumlu ve dilimizi iyi kullanmamız devrik cümleler fazla kullanmamamız gerekiyor yazacağımız konu hakkında iyi bir araştırmada yapmalıyız.

Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

Dil bilgisini çok iyi bilmenize gerek yok aşağıda verdiğim maddeleri uygulayarak düzgün devrik olmayan makaleler yazmaya çalışın ve bilmediğiniz konuda makale yazarken araştırma yapmayı ihmal etmeyiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma
Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarken Uygulanması Gereken Adımlar

  1. Yazacağınız yazı hakkında olabildiğince araştırma yapın.
  2. Türkçe imla kurallarına uymaya çalışın ve devrik cümle kurmayın.
  3. Uzun boğucu cümleler yerine özet cümleler kurmaya çalışın.
  4. Başlıkları ilgi çekici ve doğru yazın.
  5. Özgün içerik yazmaya dikkat edin.
  6. Yazının akışını düzenli yapın araya konu dışında cümleler sıkıştırmayın.
  7. SEO uyumlu yazı yazın.

Yukarıdaki maddelere uyarak düzgün ve satabileceğiniz makaleler ortaya çıkartabilirsiniz. Aşağıdaki sitelerde ise makaleler yazabilir ve satabilirsiniz.

İçerik Yazarak Para Kazanmamıza Olanak Sağlayan Aracı Siteler

Ülkemizde yan gelir sağlayabileceğimiz bir çok site vereceğim aşağıda. Belkide daha fazla site var ama bize güvenilir gelen siteleri tercih ettik. Ücret vermeyen bir çok site var bu yüzden kullanacağınız aracı sitelere dikkat edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu