Sosyal Medya

Instagram içerik kontrolü araçlarını artırıyor

Instagram içerik kontrolü için kullanıcılarına sunduğu seçenekleri artırıyor. Sosyal ağın kullanıcıları artık platformda karşılarına çıkan içerikleri kontrol konusunda daha fazla imkana sahip olacak.

Meta’dan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar birden fazla gönderiyi seçip hepsi için “İlgilenmiyorum” seçeneğini işaretleyebilecek. Böylelikle kullanıcılar görmek istemedikleri türden içerikler konusunda sosyal ağa toplu biçimde geri bildirim gönderebilecek.

Kullanıcıların yakında anahtar kelimeler, kalıplar, emojiler ve hashtag’lerden oluşan bir liste hazırlaması ve bunları içeren önerilen gönderilerin karşılarına çıkmasını engellemesi mümkün olacak. Söz konusu özellik için testler yakında başlayacak. Anahtar kelime tabanlı benzer bir özelliği TikTok da geçtiğimiz haziran ayında kullanıma sunmuştu. TikTok’ta kullanıcılar videoları “beğenmeyerek” de algoritmaları yönlendirebiliyor.

Instagram’ın yeni içerik kontrolü seçenekleri kullanıcıların platformdaki değişikliklere isyan etmesinden bir süre sonra kullanıma sunuluyor. Reels içeriklerinin ana akışları adeta işgal etmesinin ardından pek çok kullanıcı bu duruma tepki göstermişti. Ancak Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bu eleştirilere rağmen, platformdaki Reels içeriklerinin artacağını açıklamıştı.

Instagram içerik kontrolü için başka seçenekler sunuyor

Instagram içerik kontrolü konusunda daha önce de başka seçenekler sunmuştu. Kullanıcılar ana akışta önerilen içerik gösterimini 30 gün boyunca susturabiliyor. Buna ek olarak, Favoriler akışıyla da seçilen kişilerin içeriklerinin gözden kaçırılması engellenebiliyor. Algoritmaya ince ayar çekmek için Keşfet sekmesinde daha fazla ayar sunulması da mantıklı bir hamle gibi görünüyor.

#Instagram #içerik #kontrolü #araçlarını #artırıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu