Güzellik
Trend

Saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açın!

Işıl ışıl yaza yakışır bir saç rengi sizi bekliyor

Yazın saçlarınızın güneşten hafif açılmış rengini seviyor musunuz? Saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açın! Peki bu rengi biraz daha açıp ışıl ışıl bir parıltı katabileceğinizi söylesem ve doğal yollarla olsa ne dersiniz?

Bronz teninize çok yakışacak, koyu renk saçlarınızı kendi alt tonunda doğal olarak açacak ve ışıltılı bir parlaklık sizi bekliyor olacak. Saçlarınızı savurup tatilde saçlarınızla havanızı atabilirsiniz. O zaman hemen bu mucizevi saç açan tarife geçelim.

saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açın
saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açın

Elma Sirkesi İle Saç Açma

Çok fazla bilinmese de elma sirkesi saç açmak için ideal bir yöntem olabilir. Oldukça basit olan bu yöntemin etkisini kısa sürede göreceksiniz. 1 çay bardağı elma sirkesine 5 çay bardağı suyu ilave edip karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün ve 15-20 dakika bekletin, daha sonra booool su ile yıkayın.

saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açın
saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açın

Tarçın İle Saç Açma

Kısa sürede etkili bir sonuç istiyorsanız tarçını mutlaka denemelisiniz. 1 çorba kaşığı tarçın, 2 yemek kaşığı bal ve 5 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın ve saçlarınıza dip uca her yere eşit şekilde sürün. 30 dakika bekletin ve ılık suyla saçlarınızı iyice yıkayın. Bu yöntemi haftada 2 kez uygulayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açın
saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açın

Papatya İle Saç Açma

Herkesin bildiği, saç açmanın en kolay yollarından olan papatya suyunun uygulaması da oldukça basit. 1 avuç kurutulmuş papatyayı 2 su bardağı suyla kaynatalım. kaynadıktan sonra 20 dakika demlenmesini ve soğumasını bekleyelim. Demlenen papatya suyunu saçlarınıza uygulayın ve 25-30 dakika güneşte kurumasını bekleyin. Papatya suyunu sık sık uygulayarak saçlarınızı açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu